Dziewczyny i kobiety Elvisa

"Historie, którymi dzielą się kobiety, dają poczucie bardziej wrażliwej i emocjonalnej strony Elvisa. Te historie mówią więcej ... Jak wiele kobiet pozostaje zaciekle lojalnych i nie chce się dzielić bardziej szczegółowymi informacjami. A ile wciąż uważa go za miłość swojego życia..."
Nina Tryggavason

Najpierw zacznę od krótkiej charakterystyki dekad, w kontekście jego związków z płcią piękną. Lata trzydzieste pominęłam z oczywistych powodów (okres wczesnego dzieciństwa).


Charakterystyka dekad


Lata czterdzieste

Elvis już od dziecka poświęcał uwagę płci pięknej. Jak tylko zaczął chodzić do szkoły, zawsze miał jakąś sympatię. Czasem wzajemną, z którą spotykał się także po szkole, by pospacerować i porozmawiać, innym razem nieodwzajemnioną. Kilka z tych dziewcząt znanych nam jest z imienia i nazwiska do dziś.


Lata pięćdziesiąte

To już młodzieńczy okres życia Elvisa, kiedy najpierw zaczyna być rozpoznawalny jako piosenkarz w Stanach, a za chwilę staje się artystą światowej sławy. To też pierwsze głębsze miłości, pierwszy seks i pierwsze stałe związki.


Lata sześćdziesiąte

Jak powiedziała o nim Patti Parry "Był koronowanym księciem Hollywood". Podkreśla też dwie inne ważne rzeczy. Jedna dotyczy jego osobowości, druga partnerek filmowych:
„Elvis kobietom pokazywał się z innej strony. Z chłopakami musiał być macho. Z kobietami mógł być bardziej sobą. Każdej nocy w jego domu odbywały się przyjęcia i każdej nocy przyjeżdżały jakieś dziewczyny. To było, jak impreza otwarta . A on umawiał się z każdą, z którą pracował”.
Oczywiście nie chodzi tu o to, że z każdą z nich sypiał. Elvis lubił przebywać z kobietami, fascynowała go ich mentalna inność w stosunku do płci męskiej. W męskim towarzystwie spełniał się jako facet, w żeńskim jako wrażliwy romantyk o bogatej duchowości i osobowości.


Lata siedemdziesiąte

To trudny okres dla Elvisa, w którym zmaga się z całym wachlarzem problemów zdrowotnych. Inaczej jak wcześniej, kiedy starał się ukrywać swoje relacje z kobietami, tym razem upublicznia je. Pokazuje się z nimi oficjalnie, przedstawia podczas koncertów. W każdym razie część z nich. Są też związki, z którymi się nie afiszuje, ale ich nie ukrywa. Niemniej są i takie, które wręcz utajnia, takie przynajmniej można odnieść wrażenie.


Bezimienne z różnych lat

Po podziale na dekady, jest jeszcze jedna pozycja - "Bezimienne z różnych lat". Elvis miał w swoim życiu setki kobiet, z jakimi tworzył związki o różnym stopniu zażyłości i czasie trwania, o których nie wiedział nikt lub mało kto. Jednak, o niektórych z nich coś do nas dotarło. Czy to przez przypadek, czy też dlatego, że Elvis musiał kogoś wtajemniczyć, gdyż potrzebował logistycznej pomocy. Najczęściej nie znamy personaliów tych kobiet, albo znamy je tylko częściowo.


Relacje damsko-męskie Elvisa.

Dla Elvisa relacje z kobietami nie miały tylko charakteru seksualnego. I o tym należy pamiętać, a czego zdecydowana większość z nas nie potrafi zrozumieć, zwłaszcza mężczyźni.

Kobiety dla Elvisa nie były tylko obiektami zaspokajania męskich chuci, ale przede wszystkim ważnym ogniwem napędowym w jego działaniach i pracy, inspiracją. Były jak muzy dla malarzy, rzeźbiarzy, poetów, pisarzy i innych artystów.

Elvis nigdy nie będzie monogamiczny, zawsze będzie się spotykał z kilkoma kobietami w tym samym okresie, tworząc związki równoległe, a w trakcie ich trwania umawiać się jeszcze z innymi na flirt lub dodatkowy seks. Tak jest od lat pięćdziesiątych do samego końca.
"Elvis był królem, a król musi mieć swój harem, prawda?"
Barbara Leigh
Natomiast cała sfera męsko-damska w aspekcie seksualnym, to temat na oddzielny, długi i obszerny post, który w przyszłości zamierzam napisać.

*   *   *


Poniżej lista dziewczyn i kobiet Elvisa (z przypisaniem do dekad), z którymi łączyło go coś więcej niż zwykła znajomość (niekoniecznie seks, dla jasności). Na razie nie umieściłam na niej wszystkich pań, o których wiem. Nad niektórymi jeszcze się zastanawiam.

Oczywiście nie są to wszystkie kobiety Elvisa, z którymi łączyła go bliższa relacja (platoniczna i/lub fizyczna). Tylko te, o których wiedza przeniknęła do opinii publicznej i na jakie udało mi się trafić.

Większości z nich poświęcę odrębne posty, które będą miały różny charakter, od bardzo krótkich, po bardzo obszerne. Wynika to z dwóch powodów. Po pierwsze, w przypadku niektórych kobiet, o jakich chciałabym nawet bardziej obszernie napisać, po prostu nie ma materiałów. Po drugie jego niektóre relacje są na tyle mało istotne, iż nie zasługują na większą uwagę, inną niż czysto informacyjną.

Niektóre posty nie będą zawierać zdjęć (niestety), ponieważ ich zwyczajnie nie ma, niemniej związek z daną kobietą był na tyle istotny w procesie kształtowania się jego relacji z płcią przeciwną, w sferze uczuciowej, psychologicznej i intymnej lub w dalszych kontaktach z innymi kobietami, że trzeba o nim wspomnieć.

Będzie też kilka postów poświęconych relacjom Elvisa z kobietami, które nigdy nie miały miejsca lub wiedza o nich jest dyskusyjna, a jakie mu się przypisuje. Na liście znajdzie się też kilka nazwisk kobiet, z którymi przyjaźnił się przez lata, lecz poza wzajemną sympatią, nie było w tym nic więcej. Wymienię je tylko dlatego, żeby rozwiać wątpliwości, co do charakteru tych relacji.


*   *   *

Lista dziewczyn i kobiet Elvisa

z przypisaniem do dekad na podstawie dnia poznania lub nawiązania relacji

Uwaga!
Lista jest uszeregowana alfabetycznie według imion w obrębie każdej dekady. Podawane imiona i nazwiska nie odzwierciedlają obecnych personaliów tych osób. To personalia, pod którymi były znane w okresie relacji z Elvisem.

Dane będą zamieszczane w układzie:

Imię i nazwisko:  personalia z okresu relacji;

Typy relacji:
 • N/A - trwa ustalanie;
 • przyjacielska - przyjaźń; koleżeństwo; sympatyzowanie;
 • towarzyska - spotykanie się (umawianie); bywanie jako para (pokazywanie razem); flirt; dotrzymywanie towarzystwa;
 • romantyczna - czułość; fascynacja; zauroczenie; miłość na poziomie platonicznym;
 • erotyczna - zmysłowe pieszczoty, namiętne pocałunki, czułość intymna;
 • seksualna - pełne zbliżenia (seks);
 • {nie ustalono} - w przypadku wątpliwości, co do charakteru relacji intymnej;
 • zwykła znajomość - przypadkowa: znajomość, poznanie, spotkanie, bez bliższych relacji emocjonalnych i/lub seksualnych;
 • kształtująca - układanie, wychowywanie, modelowanie, kształtowanie na przyszłą żonę lub partnerkę;
 • mentorska - wspieranie, doradzanie, roztaczanie opieki;
 • zawodowa - szeroko rozumiana współpraca (sceniczna, prywatna, koleżeńska); znajomość po linii zawodowej;
 • fanowska - uwielbienie fana; fascynacja osobą; zainteresowanie artystą;

Inne informacje:  (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Materiały graficzne:  (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE); N/A (w przygotowaniu);  BRAK ― gdy nie ma; nazwa(y) pliku(ów) ― jeśli jest lub są;

Okres:  N/A (trwa ustalanie); przybliżony lub pełny czas trwania:
― przybliżony okres trwania relacji;
― pełny okres trwania relacji.

Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam); NIE, jeśli nie planuję; tytuł postu, jeśli jest lub będzie;

Jeśli chodzi o typ relacji "erotyczna", będę nim oznaczała również związki z niepotwierdzoną relacją seksualną.

Jeśli chodzi o typ relacji "mentorska", podam tu tylko te dziewczyny, co do których rozprzestrzeniano plotki, iż Elvis wszedł z nimi również na drogę seksualną. Niemniej pamiętajmy, że mentorował także innym osobom, zarówno płci męskiej, jak i żeńskiej.

Typ relacji, co do zasady, określa stosunek wzajemny Elvisa i danej kobiety do siebie. Acz musimy pamiętać, że nie zawsze jest on obustronnie ten sam.Lata 40.    

Barbara Spencer

Typ relacji:   przyjacielska + towarzyska

Inne informacje:
Jak podają źródła, to przyjaciółka Elvisa z czasów jego nauki East-Tupelo Consolidate School, obok Becky Martin.

Później Barbara Spencer przez dziesięciolecia była członkinią Sióstr Miłosierdzia z Nazaretu. Jak mówi: "Gladys i moja matka były przyjaciółkami, a moja matka uwielbiała opowiadać, że spałam z Elvisem. Jednak to było, kiedy byliśmy niemowlętami, gdy kładli nas w tym samym łóżeczku".

Aczkolwiek niektórzy sugerowali, że kiedy mieli lat naście umawiali się ze sobą. Czyli zanim jeszcze Barbara wybrała duchową drogę.

Materiały graficzne:   BRAK;

Okres:  1944-1945;
Link do omówienia szczegółowego:  NIEBecky Martin

Typ relacji:   przyjacielska + towarzyska

Inne informacje:
Jak podają źródła, to przyjaciółka Elvisa z czasów jego nauki East-Tupelo Consolidate School. Becky Martin, powiedziała, że kiedy Elvis śpiewał w szkole „Old Shep”, nasycił ich takimi emocjami, że niektórzy z jego kolegów ze szkoły płakali. W następnym roku, tą samą piosenką zrobił wrażenie na swojej nauczycielce z piątej klasy, pani Olecie Grimes, córce Orville'a Beana.

Materiały graficzne:   BRAK;

Okres:  1943-1945;
Link do omówienia szczegółowego:  NIEBetty McMahan

Typ relacji:   przyjacielska + towarzyska + romantyczna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  od 1949 roku do 1953 roku z przerwami;
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Betty MacMahan"Caroline Ballard

Typ relacji:   przyjacielska + towarzyska

Inne informacje:  
Poznał ją i zaprzyjaźnił się kiedy sam miał 9 lata, ale „związek” był krótkotrwały. Uchodzi za jego pierwszą dziewczynę.

Materiały graficzne:   BRAK;

Okres:  pierwsza połowa 1944 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  NIECarolyn Brewer

Typ relacji:   towarzyska + romantyczna

Inne informacje:  
Wpadła Elvisowi w oko i zaczął z nią flirtować. Prawdopodobnie wszystko skończyło się po miesiącu, gdyż Elvis zaczął się interesować także innymi dziewczynkami w tym samym czasie.

Materiały graficzne:   BRAK;

Okres:  od września 1946 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  NIEEloise Bedford

Typ relacji:   przyjacielska + towarzyska + romantyczna

Inne informacje:  
Źródła podają tylko, że była to jedna z jego wcześniejszych sympatii z dzieciństwa. Elvis zaczął się z nią spotykać zaraz po swoim krótkim "związku" z Caroline Ballard.

Elois mówi, że nigdy nie zapomniała jego uśmiechu: „Mogę teraz zamknąć oczy i nadal widzę, jak idzie w moim kierunku”, powiedziała na początku lat 90. XX wieku. „Wybrałam go spośród wszystkich chłopców. Wybrał mnie spośród wszystkich innych dziewczyn. Jeśli chodzi o randki, nie. Byliśmy za młodzi”.

Pisali do siebie notatki w klasie, nazywali się „chłopakiem” i „dziewczyną” i spędzali razem czas na różnych imprezach, zwłaszcza podczas karnawału Halloween. Elois pamięta go jako samotnika – cichego i dobrze wychowanego, noszącego „bardzo zwyczajne ubrania” - albo kombinezon, albo spodnie khaki i koszulę, ale zawsze czystego.

Elvis zaczynał już wyróżniać się swoim śpiewem. "Najbardziej pamiętam jego śpiew w kaplicy [w szkole]. Wciąż widzę, jak śpiewa „Old Shep”. To było takie ładne. Miał wtedy taki piękny głos. Pamiętam, jak nasza nauczycielka z czwartej klasy, pani Dillard, powiedziała: „Pewnego dnia będzie w radiu”".

Elois mówi, że była bardzo dumna z występu Elvisa na Alabama Fair and Dairy Show w Fairground. Później w tym samym roku inna dziewczyna przyciągnęła uwagę Elvisa. Elois wspomina: "Miałam właśnie wsiąść do szkolnego autobusu i wrócić do domu tego popołudnia, gdy Elvis wręczył mi liścik. Był krótki, ale nie słodki. Napisał: »Znalazłem inną dziewczynę«". Nazywała się Magdalene Morgan.

Materiały graficzne:   BRAK;

Okres:  od września 1944 roku;
Link do omówienia szczegółowego: NIEMagdaline Morgan

Typ relacji:   przyjacielska + towarzyska + romantyczna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  od końca 1944 roku do września 1948 roku;
Link do omówienia szczegółowego: "Pierwsze małżeństwo Elvisa Presleya".Shirley Gallentine

Typ relacji:   zawodowa + przyjacielska

Inne informacje:  
Zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie piosenki w Tupelo w 1945 roku. Elvis zajął piąte miejsce. Ponoć po tym konkursie Elvis się z nią zaprzyjaźnił.

Jak podało jakieś ówczesne źródło z 1945 roku: "Do dziś regularnie śpiewają razem w Consolidate Elementary School".

Materiały graficzne:   FOTO_Shirley-Gallentine_1;

Okres:  1945-1946;
Link do omówienia szczegółowego:  NIELata 50.    

Alis Lesley

Typ relacji:   fanowska + {nie ustalono}

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  w listopadzie 1956 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Alis Lesley"Andrea June Stevens

Typ relacji:  fanowska + zwykła znajomość

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  od 10 do 11 sierpnia 1956 roku;
Link do omówienia szczegółowego:   "♥ Kobiety - Andrea June Stevens"Anita Carter

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Anita Wood

Typ relacji:    przyjacielskatowarzyska + romantyczna + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Anita Wood" (w przygotowaniu)Anjelika Zehetbauer

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Anne Neyland

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Barbara Gray

Typ relacji:   towarzyska + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Barbara Gray" (w przygotowaniu)Barbara Hearn

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Barbara Hearn" (w przygotowaniu)Barbara Pittman

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Betty Amos

Typ relacji:   zawodowa + przyjacielska + towarzyska

Inne informacje:  
Elvis poznał i zaprzyjaźnił się z Betty na Louisiana Hayride w Shreveport. Ich relacja była czysto przyjacielska, bardzo się polubili. Traktował ją jak siostrę, a ona jego jak brata. Tak zresztą opisuje się ich relację w źródłach.

Jak napisano w jednym materiale: "Było kilka kobiet, z którymi Elvis szybko ominął seksualność, osiedlając się w wygodnych przyjaźniach". Jedną z nich była Betty Amos.

Czasami robili sobie różne psoty, a nawet siłowali ze sobą w zapasach turlając po trawie. Walka na poduszki i inne głupoty, też nie były im obce. Betty też trochę niańczyła Elvisa, który wówczas niewiele potrafił przy sobie zrobić, a matki przy nim nie było - na przykład prasowała mu koszule.

Niektórzy mogli odnieść wrażenie, że są parą, gdyż wychodzili razem do knajp, klubów, na koncerty innych artystów. Poza Louisiana Hayride koncertowali też razem na innych trasach w 1954 roku.


Okres:  1954 rok;
Link do omówienia szczegółowego:  NIEBillie Wardlaw

Typ relacji:   towarzyska + romantyczna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  od  początku 1950 roku do końca 1951 lub początku 1952 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Billie Wardlaw"Bobbie Gentry

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Bonnie Bunkley

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Carol Connors

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Carolyn Bradshaw

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Carolyn Bradshaw" (w przygotowaniu)Carolyn Frantz

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Debra Paget

Typ relacji:   zawodowa + romantyczna + erotyczna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  od sierpnia 1956 roku do listopada 1956 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Debra Paget"Diana Dors

Typ relacji:   romantyczna + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  przez kilka miesięcy w 1956 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Diana Dors"Diana Webb

Typ relacji:    towarzyska + romantyczna + erotyczna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  na przełomie lata i jesieni 1959 roku + w latach 1960-1963;
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Diana Webb"Dixie Locke

Typ relacji:    przyjacielskatowarzyska + romantyczna + erotyczna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Dixie Locke" (w przygotowaniu)Dolores Heart

Typ relacji:   zawodowa + romantyczna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Dolores Heart" (w przygotowaniu)Dotty Harmony

Typ relacji:    przyjacielskatowarzyska + romantyczna + erotyczna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Dotty Harmony" (w przygotowaniu)Elisabeth Stefaniak

Typ relacji:   zawodowa + przyjacielskatowarzyska + romantyczna + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE)
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Elisabeth Stefaniak" (w przygotowaniu)Gloria Pall

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Gloria Pall" (w przygotowaniu)Hannerl Melcher

Typ relacji:   towarzyska + erotyczna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Hannerl Melcher" (w przygotowaniu)Heli Priemel

Typ relacji:   towarzyska + romantyczna + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  od maja 1959 roku do 2 marca 1960 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Heli Priemel" (w przygotowaniu)Ingrid Sauer

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Jackie Rowland

Typ relacji:   fanowska + kształtująca + towarzyska + romantyczna + erotyczna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  od maja 1955 roku do maja 1960 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Jackie Rowland" (w przygotowaniu)Jana Lund

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Jane Clarke

Typ relacji:   towarzyska + romantyczna + seksualna

Inne informacje:
Była brytyjską tancerką pracującą w nocnym klubie Lido we Francji. Romansowała z Elvisem ilekroć odwiedzał Paryż.

W swojej książce "Baby, Let’s Play House. ELVIS PRESLEY and the WOMEN WHO LOVED HIM", wspomniała o niej Alanna Nash:
"Podczas pobytu w Paryżu Elvis szczególnie zakochał się w brytyjskiej tancerce Jane Clarke i Nancy Parker, rudowłosej amerykańskiej łyżwiarce z Lido, którą później spotkał w Las Vegas".
To jedyna informacja jaką można o niej dziś znaleźć na internecie. Nie wiemy też, czy poznali się już w czerwcu 1959 roku, kiedy Elvis odwiedził Paryż pierwszy raz, czy później. Obecnie nie znamy też jej wyglądu, choć być może jest na jakichś zdjęciach Elvisa z Paryża, tylko nie wiemy, która to.

Kiedy Elvis odbywał służbę wojskową w Niemczech, w wolnych dniach, zawsze organizował wypady do różnych klubów z występami tancerek (rewiowych, burleski, erotycznych). Później wpadał za kulisy porozmawiać z dziewczynami i zaprosić część z nich na ciąg dalszy zabawy do innego klubu lub do swoich apartamentów. Z tej grupy zawsze wybierał sobie dwie tancerki, które były zarezerwowane tylko dla niego, o czym informował swoich ludzi. Nie mieli prawa się do nich zbliżać. W drugą stronę to tak nie działało, zawsze mogła mu wpaść w oko jeszcze inna, wtedy miał do niej pierwszeństwo przed chłopakami. W klubie Lido były to Jane Clarke i Nancy Parker.

Materiały graficzne:   BRAK;

Okres:  pomiędzy 16 czerwca 1959 roku a 18 stycznia 1960 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  NIEJane Wilbanks

Typ relacji:   przyjacielskatowarzyska + romantyczna + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  od grudnia 1958 roku do września 1959 roku
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Jane Wilbanks"Janet Day

Typ relacji:  fanowska + zwykła znajomość

Inne informacje:  
W lutym 1958 roku, załoga dalekomorskiego okrętu wojskowego USS General Randall dowiedziała się, że 22 września 1958 roku, odbędą dziesięciodniowy rejs do Niemiec, z grupą ponad tysiąca żołnierzy, a jednym z nich będzie sam szeregowy Elvis Presley. Wyżsi rangą oficerowie nie mogli przepuścić takiej gratki, dlatego załatwili sobie pozwolenia na zabranie swoich rodzin w tenże rejs. Na pokładzie wśród dzieci oficerów znalazła się między innymi trzynastoletnia Janet Day i jej dziewięcioletnia siostra, Judy. Janet przyjaźniła się z trzema innymi córkami oficerów - Darby Barnes, Sheila Brown i Terry Bishop. Przez całe dziesięć dni dziewczyny, podekscytowane obecnością Elvisa, urządzały polowanie na swojego idola:
"W żadnym wypadku nie chciałam przegapić spotkania z Elvisem (...) Następnego dnia - w środę - zjednoczyłyśmy siły".
Jednak rzadko dopisywało im szczęście. Ilekroć dowiedziały się gdzie właśnie przebywa Elvis, to zanim tam dotarły, już go nie było w tym miejscu. To był wielki okręt, wielopoziomowy, z blisko dwoma tysiącami osób na pokładzie i dziesiątkami różnych pomieszczeń w przestrzeni wspólnej (kantyny, świetlice, pokoje zabaw dla dzieci, ambulatoria, kuchnie itp.). Zapewne Elvis kiedy mógł, chronił się w swojej kajucie, gdyż nawet na statku znajdującym się na środku oceanu, nie miał spokoju. Każdy chciał z nim porozmawiać, zrobić sobie zdjęcie, poprosić o autograf, czy chociażby popatrzeć na niego w milczeniu, acz z bliska.

Janet Day prowadziła zapiski z podróży, dzięki czemu możemy się dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy. Ich tematem przewodnim był oczywiście Elvis. To jedyny taki materiał, w którym opisano każdy dzień Elvisa spędzony na okręcie - patrz materiał graficzny z tym tekstem.

Zupełnie nie rozumiem dlaczego Janet Day została wymieniona na jednej z list kobiet Elvisa. Może i ona była w nim zakochana po uszy, jak setki tysięcy kobiet niezależnie od wieku, ale nic ich nie łączyło. Widziała go ileś razy na okręcie i dwa razy zamieniła z nim kilka słów, lecz jak sama mówi, kontakt z żywym Elvisem zakończył się dla niej wraz z chwilą, gdy kiwał na pożegnanie swoim fanom z okna oddalającego się pociągu, jadącego z portu w Bremerhaven do jednostki Ray Barrack we Friedbergu, do której miał przydział.

Materiały graficzne:    Polowanie-na-Elvisa_Janet-Day;

Okres:  od 22 września 1958 roku do 1 października 1958 roku
Link do omówienia szczegółowego:  NIEJayne Mansfield

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Jeanne Carmen

Typ relacji:   towarzyska + romantyczna + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Jeanne Carmen") (w przygotowaniu)Jeanette Nettle

Typ relacji:   fanowska + towarzyska + romantyczna + erotyczna

Inne informacje:
Jeanette "Jeanie" Nettle. Poznali się z Elvisem na Louisiana Hayride w Shreveport. Występowała tam razem ze swoją starszą siostrą Mary Nettle, jako duet wokalny "The Nettles Sisters".

W zasadzie nie ma dziś o nich w internecie żadnych informacji. Znalazłam tylko dwie króciutkie wzmianki w związku z Elvisem:
"Louisiana Hayride - lokalna dziewczyna Elvisa (1955). Miała zaledwie 15 lat, kiedy poznali się po raz pierwszy".
"Nazywała się Jeanette Nettle. Ona i jej siostra Mary Nettle zadurzyły się w Elvisie. Szybkie spojrzenie na oryginalne vintage candids ujawnia, że Elvisowi obie przypadły do gustu. Siostry kręciły się wokół niego przez cały czas, gdy grał na Louisiana Hayride i kiedy pojawiał się na innych występach w pobliżu Shreveport. Mary Nettle była o kilka lat starsza od Jeanette… i wyższa".
O samym duecie i ich twórczości też niewiele wiadomo. W kilku miejscach można spotkać wzmiankę w stylu:
"Jeanie i Mary Nettles nagrały dwa single dla wytwórni Rodeo przy 1354 Wright Street, LA, Kalifornia, we wrześniu 1956 roku z grupą o nazwie Tune Wranglers".
Lecz o dziwo są na YouTube.

Kilka lat temu wyczytałam gdzieś, że choć Elvis adorował obie siostry, to z Jeanette Nettle nawiązał bliższą relację. Przedstawił ją też swoim rodzicom i kiedy Gladys i Vernon przyjechali do Shreveport, spędzili wspólnie trochę czasu, Jeanette im towarzyszyła. Elvis zaprosił ją też do Memphis, żeby przyjechała i gościła w jego domu przez kilka dni, ale nie wiem czy to spotkanie doszło do skutku. Nie sądzę, bo pewnie byłyby jakieś informacje i zdjęcia.

Materiały graficzne:   FOTO_JeanetteNettleFOTO_Nettles;

Okres:  w 1955 roku
Link do omówienia szczegółowego:  NIEJoan Blackman

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Joan Blackman" (w przygotowaniu)Joan Bradshaw

Typ relacji:   towarzyska + romantyczna + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Joan Bradshaw" (w przygotowaniu)Joan Brasher

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Judy Spreckels

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Judy Spreckels" (w przygotowaniu)June Carter

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)June Juanico

Typ relacji:    przyjacielskatowarzyska + romantyczna + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - June Juanico" (w przygotowaniu)June Wilkinson

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - June Wilkinson" (w przygotowaniu)Kate Wheeler

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Kate Wheeler" (w przygotowaniu)Kathleen Case

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Kathy Gabriel

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Kitty Dolan

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Lillian Portnoy

Typ relacji:   romantyczna + seksualna

Inne informacje:  
Lillian Portnoy należała do śmietanki towarzyskiej Hollywood. Była córką finansisty filmowego i całe życie mieszkała w dzielnicy Beverly Hills, w Los Angeles. W latach pięćdziesiątych była modelką i aktorką. Niestety, dziś zupełnie nic o niej nie ma w internecie, nawet żadnego jej zdjęcia nie można znaleźć.

Na jej nazwisko można jedynie trafić na portalach zajmujących się sprzedażą nieruchomości, ponieważ przez jakiś czas była właścicielką sławnej posiadłości Bustera Keatona - znanego amerykańskiego aktora filmowego, reżysera, scenarzysty i komika (4 października 1895 - 1 lutego 1966).
"Pod koniec lat 40. brytyjscy aktorzy James i Pamela Mason kupili posiadłość i podzielili ją na trzy parcele, z których jedna trafiła w ręce Lillian Portnoy, córki finansisty filmowego".
Z tego zdania możemy też wywnioskować, że była starsza o kilka lat od Elvisa, skoro pod koniec lat 40. mogła zawierać czynności prawne, związane z zakupem nieruchomości. W 1950 roku, Elvis miał dopiero 15 lat.

Na tych samych portalach, w związku ze sprzedażą tejże nieruchomości, wśród opisów posiadłości znajdujemy potwierdzenie ich romansu - między Elvisem a Lillian Portnoy:
"Jej były kochanek, Elvis Presley, również wielokrotnie odwiedzał posiadłość, często korzystając z basenu".
"W latach pięćdziesiątych pani Lillian Portnoy przez krótki czas była dziewczyną Elvisa Presleya".
"Portnoy spotykała się z Presleyem, który często pływał w basenie, zanim został wysłany do Niemiec podczas służby w armii amerykańskiej".
"Elvis Presley pływał w tym 60-metrowym basenie – który pozostaje wraz z fontanną i kabinami na podwórku – w latach 50.".
Z tego wynika, że głównym miejscem ich spotkań był jej dom. Elvis zapewne bywał tam także na różnych przyjęciach organizowanych dla śmietanki Hollywood, które Lillian stale tam organizowała. Być może właśnie tak zaczął się ich romans.

W jakich okolicznościach Elvis poznał Lillian i kiedy dokładnie zaczął się ich romans, nie wiadomo. Prawdopodobnie w 1957 roku i trwał na pewno do 24 marca 1958 roku, kiedy stawił się do armii. Być może mieli jakieś spotkania, gdy bywał na przepustkach, pomiędzy tą datą, a 22 września 1958 roku, kiedy odpłynął do Niemiec. Lillian Portnoy stawiła się wtedy w Brooklyn Army Base w Nowym Jorku, z wielkim prezentem pożegnalnym dla niego. Widzimy ją tam w terminalu obok Elvisa, z pudłem z kokardą. A później na serii zdjęć, gdy całuje go na pożegnanie, kiedy idzie trapem na pokład statku, którym odpłynie do Niemiec.

Czy kiedy Elvis był w Europie mieli ze sobą jakiś kontakt, nie wiemy. Także tego czy kontaktowali się lub spotykali po jego powrocie do USA.

P.S. Jeśli chodzi o zdjęcia z Brooklyn Army Base, można je hurtowo obejrzeć w poście "♥ Kobiety - Jane Wilbanks" (ostatnia partia u dołu), ponieważ wiele źródeł błędnie przypisywało je również Jane Wilbanks.


Okres:  od 1957 roku do 22 września 1958 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  NIEMamie Van Doren

Typ relacji:   towarzyska + romantyczna + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Mamie Van Doren" (w przygotowaniu)Margrit Buergin  {Buergin = Bürgin}

Typ relacji:   towarzyska + romantyczna + erotyczna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  od 5 października 1958 roku do końca stycznia 1959 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Margrit Bürgin" (w przygotowaniu)Marilyn Evans

Typ relacji:   towarzyska + romantyczna + erotyczna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:    od około 8 listopada 1956 roku do początku 1957 roku
Link do omówienia szczegółowego:   "♥ Kobiety - Marilyn Evans"Mary Jo Sheeley

Typ relacji:   fanowska  + przyjacielskatowarzyska + romantyczna + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:     (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:   od września 1956 roku do marca 1958 roku;
Link do omówienia szczegółowego:   "♥ Kobiety - Mary Jo Sheeley"Marylin Monroe

Typ relacji:  zwykła znajomość + {nie ustalono}

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Marylin Monroe" (w przygotowaniu)Maureen Hunter-Kesler

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Maxine Brown

Typ relacji:   zawodowa + przyjacielska

Inne informacje:  
Była cztery lata starsza od Elvisa. Poznali się na Louisiana Hayride w Shreveport. Została tylko jego przyjaciółką. Nigdy nie łączyła ich bliższa relacja uczuciowa, wyłącznie sympatia.

Jak napisano w jednym materiale: "Było kilka kobiet, z którymi Elvis szybko ominął seksualność, osiedlając się w wygodnych przyjaźniach". Jedną z nich była Maxine Brown.

Maxine zawarła układ z Gladys i opiekowała się Elvisem podczas Louisiana Hayride, a także na innych trasach w 1954 roku. Matkowała mu, na przykład zabierała jego ubrania do pralni, dbała by się odżywiał, służyła radą i pomocą.

Materiały graficzne:   FOTO_Maxine-Brown_1;

Okres:  1954 rok;
Link do omówienia szczegółowego:  NIENancy Parker

Typ relacji:   towarzyska + romantyczna + seksualna

Inne informacje:
Była amerykańską tancerką i łyżwiarką rewiową, która przez jakiś czas tańczyła w nocnym klubie Lido we Francji. Romansowała z Elvisem ilekroć odwiedzał Paryż.

W swojej książce "Baby, Let’s Play House. ELVIS PRESLEY and the WOMEN WHO LOVED HIM", wspomniała o niej Alanna Nash:
"Podczas pobytu w Paryżu Elvis szczególnie zakochał się w brytyjskiej tancerce Jane Clarke i Nancy Parker, rudowłosej amerykańskiej łyżwiarce z Lido, którą później spotkał w Las Vegas".
Czy Elvis wrócił do romansu z Nancy Parker po spotkaniu w Las Vegas, nie wiem. Niemniej Elvis miał portfel kobiet na telefon, z którymi spotykał się jednorazowo od czasu do czasu, więc skoro był w niej zakochany, to całkiem możliwe. Podejrzewam, że jest gdzieś na zdjęciach z Elvisem pośród dziewcząt rewii na lodzie. Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że kiedyś w jakimś materiale wskazywano na łyżwiarkę z Holiday on Ice, której Elvis wiąże sznurówkę.

Materiały graficzne:    FOTO_Holiday-In-Ice_Nancy-Parker;

Okres:  pomiędzy 16 czerwca 1959 roku a 18 stycznia 1960 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  NIENathalie Wood

Typ relacji:   towarzyska + romantyczna + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Nathalie Wood" (w przygotowaniu)Olive Branch

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Patty Philpot

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Priscilla Beaulieu

Typ relacji:   kształtująca + przyjacielskatowarzyska + romantyczna + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Priscilla Beaulieu" (w przygotowaniu)Regis Wilson

Typ relacji:   przyjacielska + romantyczna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  od stycznia 1953 roku do czerwca 1953 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Regis Wilson"Rita Moreno

Typ relacji:   towarzyska + erotyczna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:    1957 rok i/lub 1961 rok;
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Rita Moreno"Rosemarie Prass  {Prass = Praß}

Typ relacji:   towarzyska + romantyczna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:    sierpień 1959 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Rosemarie Prass"Sandra Giles

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Sandy Preston

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Sharon Wiley

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Sherry Jackson

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Shirley Delgado

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Siegrid Schutz

Typ relacji:   fanowska + towarzyska + romantyczna + erotyczna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Siegrid Schutz" (w przygotowaniu)Sophia Loren

Typ relacji:  zawodowa + fanowska + {nie ustalono}

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:    luty 1958 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Sophia Loren"Sue Anderson

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Tammy Young

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Tempest Storm

Typ relacji:    towarzyska + romantyczna + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Tempest Storm" (w przygotowaniu)Tura Satana

Typ relacji:   przyjacielska + romantyczna + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  27 czerwca 1955 roku do 16 sierpnia 1977 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Tura Satana"Venetia Stevenson

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Vera Tschechowa

Typ relacji:  zawodowa + towarzyska + erotyczna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Vera Tschechowa" (w przygotowaniu)Wanda Jackson

Typ relacji:   zawodowatowarzyska + romantyczna + erotyczna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Wanda Jackson" (w przygotowaniu)Yvonne Lime

Typ relacji:   zawodowa + romantyczna + erotyczna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  od stycznia 1957 roku do czerwca 1957 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Yvonne Lime"


Lata 60.    

Angela Lansbury

Typ relacji:   zawodowa + zwykła znajomość

Inne informacje:  
Angela Brigid "Angie" Lansbury nie romansowała z Elvisem, to błędne wskazanie. Nie była też kobietą z kręgu jego bliskich przyjaciółek. Zagrała tylko jego filmową matkę w filmie "Blue Hawaii" (1961). Polubili się, a żartowniś Elvis wysłał jej później kartkę z życzeniami z okazji Dnia Matki.

Była dziesięć lat od niego starsza. Urodziła się 16 października 1925 roku w Regent's Park, w Londynie, w Wielkiej Brytanii, zmarła 11 października 2022 roku w Los Angeles, w Kalifornii, w USA (z przyczyn naturalnych).

Materiały graficzne:   Elvis_AngelaLansbury;

Okres:   marzec -  maj 1961 roku;
Link do omówienia szczegółowego:   NIEAnn Margret

Typ relacji:  zawodowa + przyjacielska + towarzyska + romantyczna + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Ann Margret" (w przygotowaniu)Ann Mobley

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Anne Helm

Typ relacji:   zawodowa + towarzyska + romantyczna + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  przez jakiś czas pomiędzy 11 lipca a 28 sierpnia 1961 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Anne Helm"Barbara Bonner

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Bonnie Bunkley

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Candice Bergen

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Carolyn Frazer

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Cassandra Peterson

Typ relacji:   towarzyska + romantyczna + erotyczna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  lato 1969 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Cassandra Peterson" (w przygotowaniu)Celeste Yarnell

Typ relacji:   zawodowa + towarzyska + romantyczna + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:   "♥ Kobiety - Celeste Yarnell" (w przygotowaniu)Cheryl Holfridge

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Chris Noel

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Connie Stevens

Typ relacji:   zawodowa + towarzyska + romantyczna + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Connie Stevens" (w przygotowaniu)Cybill Shepherd

Typ relacji:   zawodowa + towarzyska + romantyczna + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Cybill Shepherd" (w przygotowaniu)Deborah Walley

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Donna Douglas

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Elsa Cárdenas

Typ relacji:   zawodowa + towarzyska + romantyczna + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  między 28 stycznia a 16 marca 1963 rok
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Elsa Cárdenas"Hope Hathaway

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Hope Lange

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Jackie DeShannon

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Joan O'Brien

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Joanna Moore

Typ relacji:   zawodowa + towarzyska + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:   przez jakiś czas pomiędzy 2 maja a 24 czerwca 1960 roku;
Link do omówienia szczegółowego:   "♥ Kobiety - Joanna Moore"Joyce Becker

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Joyce Bova

Typ relacji:   fanowska + przyjacielskatowarzyska + romantyczna + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Joyce Bova" (w przygotowaniu)Judy Rawlins

Typ relacji:   zawodowa + towarzyska + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:   przez jakiś czas pomiędzy 2 maja a 24 czerwca 1960 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Judy Rawlins"Julie Adams

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Julie Parrish

Typ relacji:   zawodowa + towarzyska + romantyczna + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Julie Parrish" (w przygotowaniu)Juliet Prowse

Typ relacji:   zawodowa + towarzyska + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:   przez jakiś czas pomiędzy 2 maja a 24 czerwca 1960 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Juliet Prowse"Kathy Kersch

Typ relacji:   towarzyska + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:    pomiędzy 6 maja 1960 roku a 24 czerwca 1960 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Kathy Kersch"Kathy Tatum

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Leticia Román

Typ relacji:  zawodowa + towarzyska + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:   pomiędzy 6 maja 1960 roku a 24 czerwca 1960 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Leticia Román"Linda Ronstadt

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Marianna Hill

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Monique Van Vooren

Typ relacji:   zwykła znajomość + {nie ustalono}

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:  (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  lipiec 1960 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Monique Van Vooren"Nancy Czar

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Nancy Czar" (w przygotowaniu)Nancy Sharp

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Nancy Sinatra

Typ relacji:   zawodowa + towarzyska + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Nancy Sinatra" (w przygotowaniu)Nancy Zaren

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Pamela Austin

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Patti Parry

Typ relacji:   fanowska + zawodowa + przyjacielska + towarzyska

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Patti Parry" (w przygotowaniu)Peggy Lipton

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Peggy Lipton" (w przygotowaniu)Phyllis Davis

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Piper Laurie

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Sandi Miller

Typ relacji:   fanowska + przyjacielskatowarzyska + romantyczna + erotyczna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Sandi Miller" (w przygotowaniu)Sandy Ferra

Typ relacji:   kształtująca + towarzyska + romantyczna + erotyczna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  od 6 maja 1960 roku  do przynajmniej połowy 1966 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Sandy Ferra" (w przygotowaniu)Sharon Hugueny

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Shelley Fabares

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Sherry Jackson

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Susan Henning

Typ relacji:   zawodowa + towarzyska + romantyczna + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  od kwietnia 1968  prawdopodobnie do końca 1969 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Susan Henning"Teri Garr

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Tina Louise

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Tuesday Weld

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Tuesday Weld" (w przygotowaniu)Ursula Andress

Typ relacji:    zawodowa + towarzyska + {nie ustalono}

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:   1963 rok
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Ursula Andress"Vicky Meyerlink

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Wanda June Hill

Typ relacji:   zawodowa + przyjacielska

Inne informacje:  
Była bardzo ważną przyjaciółką i powierniczką Elvisa. Początkowo pomagała mu też w odpisywaniu na listy fanów. Elvis nagrywał je na dyktafon, a ona przepisywała. Należała też do jego przyjaciół z kręgu duchowego (metafizycznego). Więcej informacji o niej - patrz "Who is who?".

Elvis poznał Wandę Hill za sprawą jednej ze statystek, która grała z nim w filmie "Girls! Girls! Girls!" i „Kissin' Cousins”. W 1962 roku tylko telefonicznie, a rok później osobiście. Od tego czasu utrzymywali stałe kontakty telefoniczne i czasem osobiste do samego końca, przez piętnaście lat.

Wanda dysponuje cennymi taśmami z ich piętnastoletniej znajomości, które nagrywała za zgodą i wiedzą Elvisa. Rozmowy te wykorzystała w swojej książce "We remember, Elvis" (1978; wydanie drugie poprawione i uzupełnione 2006), a także w drugiej "Elvis - Face to Face" (2013), która nigdy nie została wydana tradycyjnym drukiem.

Materiały graficzne:   BRAK;

Okres:  od 1962 roku do 16 sierpnia 1977 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  NIEYvonne Craig

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Yvonne Craig" (w przygotowaniu)


Lata 70.    
 

Alicia Kerwin

Typ relacji:   towarzyska + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  od kwietnia 1977 roku do 16 sierpnia 1977 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Alicia Kerwin"Angie Stanley

Typ relacji:   fanowska + zwykła znajomość + {nie ustalono}

Inne informacje:  
W 1972 roku Angie była osiemnastoletnią żoną Wiliama Stanleya, przybranego brata Elvisa. Kiedy w młodym małżeństwie zaczęło się psuć, Billy posądził Elvisa, że widocznie dlatego, iż uwiódł jego Angie. W swojej książce "Elvis: My Brother" napisał, że w 1972 roku mieli miesięczny romans i że Elvis poczuł się z tego powodu źle.

Angie temu zaprzeczała, twierdząc iż jedynym powodem rozpadu ich małżeństwa była narkomania Billy'ego.

Z kolei zdaniem MM, widać było, że gdyby tylko Elvis zaproponował jej coś więcej, to od razu by na to przystała. Billy Smith mówi wprost: „Szukała Elvisa jakby był ostatnim kawałkiem ciasta na talerzu”. Niektórzy idą jeszcze dalej sugerując, że wyszła za Billy'ego tylko po to, by zbliżyć się do Elvisa. Zresztą takie same sugestie pojawiały się w przypadku innych żon i dziewczyn członków MM i pracowników, pewnie w wielu przypadkach uzasadnione.

Z kolei Elvis powiedział Billy'emu Smithowi, że miał intencje, ale nigdy ich nie zrealizował. Powiedział, że on i Angie po prostu rozmawiali i z jego strony skończyło się to trochę małym kazaniem.

Miał intencje, bo mu się stale narzucała. Moim zdaniem Elvis mówi prawdę, bo kiedy raz zdarzyło mu się coś podobnego, to sam się przyznał. Ale to była inna sytuacja, kolega był żonaty, a spotykał się z inną dziewczyną i to z nią się to Elvisowi przydarzyło, a nie z jego żoną.

Materiały graficzne:   BRAK;

Okres:  rzekomo przez jeden miesiąc w 1972 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  NIEAnn Pennington

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Barbara Leigh

Typ relacji:   przyjacielska + towarzyska + romantyczna + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  od sierpnia 1970 roku do 1973 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Barbara Leigh" (w przygotowaniu)Candice Bergen

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)CHER

Typ relacji:   fanowska + {nie ustalono}

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  1975 i/lub 1976 (jeśli w ogóle);
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Cher"Cybill Shepherd

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Cybill Shepherd" (w przygotowaniu)Debbie Watts

Typ relacji:  towarzyska + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  od końca maja lub początku czerwca 1977 roku do końca czerwca lub początku lipca 1977 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Debbie Watts"Diana Goodman

Typ relacji:   fanowska + towarzyska + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  od końca czerwca 1975 roku do (nie ustalono);
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Diana Goodman"Ginger Alden

Typ relacji:   kształtująca + towarzyska + romantyczna + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  28 listopada 1976 roku do 16 sierpnia 1977 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Ginger Alden" (w przygotowaniu)Jane Clark

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Jo Cathy Brownlee

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)JoAnna McKenzie

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Judy Geller

Typ relacji:    przyjacielskatowarzyska + romantyczna + erotyczna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  w 1974 roku;
Link do omówienia szczegółowego:   "♥ Kobiety - Judy Geller"Karen Carpenter

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Kathleen Selph

Typ relacji:   towarzyska + romantyczna + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  od początku marca 1972 roku do 19 lipca 1972 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Kathleen Selph"Kathy Westmoreland

Typ relacji:   zawodowa + towarzyska + romantyczna + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Kathy Westmoreland" (w przygotowaniu)Kitty Carl

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Linda Thompson

Typ relacji:   przyjacielskatowarzyska + romantyczna + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Linda Thompson" (w przygotowaniu)Melissa Blackwood

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Mindi Miller

Typ relacji:   przyjacielskatowarzyska + romantyczna + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Mindi Miller" (w przygotowaniu)Nanette Kuklish

Typ relacji:   zawodowa + seksualna

Inne informacje:  
Nanette Kuklish była dziennikarką, która przyjechała do Las Vegas, podczas Sezonu 10 (od 26 stycznia do 9 lutego 1974 roku) w Hilton Hotel. Jak sama mówi: „z misją spotkania z Elvisem Presleyem i nie zamierzałam się poddać”, pomimo iż wiedziała, że jest tam z Lindą Thompson, a tłumy innych kobiet tylko czekają żeby wskoczyć mu do łóżka.

Udało się, Elvis szybko zwrócił na nią uwagę. Podszedł do niej dwukrotnie. Za drugim razem posadził ją obok siebie w obecności Lindy, która siedziała z drugiej jego strony: „Siedziała tuż obok niego. Jego głowa była zwrócona w moją stronę, kiedy rozmawialiśmy, flirtowaliśmy i śmialiśmy się".

Później dodaje: "widzieliśmy się tydzień później w jego domu w Holmby Hills [przy Monovale Drive 144, w Los Angeles]”, zatem wymienili się telefonami. Elvis miał swoje sposoby. Zwykle nosił przy sobie mały bloczek papieru, lub luźne karteczki i ołówek, które po kryjomu wręczał wybrance prosząc o jej numer, a ona po jego wpisaniu równie dyskretnie mu je zwracała.

Jak długo utrzymał się ten romans, trudno powiedzieć. Być może tylko do końca jej wizyty w jego domu w Los Angeles, ale niekoniecznie.

Elvis miał cały pakiet kobiet, z którymi po pierwszym romansie, spotykał się z doskoku w późniejszych terminach, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym spotkania - czasem to była jedna noc, innym razem kilka dni, a nawet tygodni. Do spotkań dochodziło w miejscach wskazanych przez Elvisa, albo przez kobietę. Elvis miał wiele takich układów, a niejeden trwał przez kilka lat i nie wiedziała o nim nawet większość jego świty, poza jednym lub dwoma osobnikami Memphis Mafii wyznaczonymi do kontaktu z dziewczyną (prawie każda obecna i była kobieta Elvisa miała przydzielonego "anioła stróża" z MM, ponieważ Elvis monitorował swoją trzódkę - interesował się, co dalej się z nimi dzieje, a jak trzeba, to i pomagał anonimowo w potrzebie).

Jakiś materiał Nanette Kuklish z Elvisem, ukazał się na wydawnictwach: "Baby, Let's Play House Part 63" (chyba artykuł, bo podano: »Nanette Kuklish, "I Dated the King", by Andrew Hearn, Essential Elvis Essential Elvis magazine, no. 48, 2006«) i "Essential Elvis #48" (wywiad). Niestety nie znam tych materiałów.

Materiały graficzne:   BRAK;

Okres:  w pierwszych miesiącach 1974 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  NIEPage Peterson

Typ relacji:   fanowska + towarzyska + romantyczna + seksualna

Inne informacje:
   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  od lipca 1971 roku do pierwszych miesięcy 1972 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Page Peterson"Patricia Parker

Typ relacji:   fanowska + zwykła znajomość

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  od 26 do 27 stycznia 1970 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Patricia Parker"Raquel Welch

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Reeca Smith

Typ relacji:   fanowska + kształtująca + towarzyska + mentorska

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  od września 1974 roku do lutego 1975 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Reeca Smith"Sandra Zancan

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Sandy Miller

Typ relacji:   zwykła znajomość

Inne informacje:
Sandy Miller nigdy nie była związana z Elvisem, tylko z Vernonem. Najpierw była jego pielęgniarką, a później narzeczoną. Kojarzenie jej z Elvisem jest wynikiem błędnej pisowni, kiedy myśląc o Sandi Miller (Sandi z "i" na końcu), ludzie piszą Sandy Miller (Sandy z "y" na końcu). Po prostu to dwie różne kobiety o zbieżnych imionach (różniących się tylko końcową literą) i takich samych nazwiskach.

Z powodu śmierci Vernona Elvisa Presleya, ich małżeństwo nigdy nie doszło do skutku. Sandy później poślubiła innego mężczyznę. Jej późniejsze personalia to - Sandy (Miller) Siverberg. Czy ostatnie? - nie wiem.

Materiały graficzne:   FOTO_Sandy-Miller_1;

Okres:  od 1973 roku do 26 czerwca 1979 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  NIESheila Ryan

Typ relacji:   przyjacielskatowarzyska + romantyczna + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Sheila Ryan" (w przygotowaniu)Sherry Williams

Typ relacji:   towarzyska + romantyczna + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  od 9 września 1970 roku do połowy 1973 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Sherry Williams" (w przygotowaniu)Shirley Dieu

Typ relacji:  przyjacielska + towarzyska + {nie ustalono}

Inne informacje:    (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  od 1975 roku do 16 sierpnia 1977 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Shirley Dieu"Tanya Tucker

Typ relacji:   fanowska + towarzyska + mentorska

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Tanya Tucker" (w przygotowaniu)Tori Petty

Typ relacji:   towarzyska + romantyczna + seksualna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  1975-1976;
Link do omówienia szczegółowego:  "♥ Kobiety - Tori Petty"Vicki Peters

Typ relacji:   N/A

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  N/A
Link do omówienia szczegółowego:  (rozważam)Bezimienne z różnych lat    
 

Bliźniaczki Kessler

Typ relacji:   towarzyska + erotyczna

Inne informacje:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);
Materiały graficzne:   (tylko jeśli link do omówienia szczegółowego = NIE);

Okres:  od czerwca 1959 roku do 18 stycznia 1960 roku;
Link do omówienia szczegółowego:   "♥ Kobiety - bliźniaczki Kessler"Kochanka Jerry'go Schillinga

Typ relacji:  fanowska + towarzyska + seksualna

Inne informacje:  
Transmisję koncertu satelitarnego "Aloha From Hawaii" w Stanach pokazano dopiero 4 kwietnia 1973 roku. Elvis oglądał ją w swoim domu przy Monovale Drive 144, w Los Angeles, między innymi w towarzystwie Lindy Thomson i Jerry'go Schillinga. Jak zauważył Jerry Schilling, mniej więcej od tego momentu, jego relacje z Elvisem stały się bardziej zdystansowane. Trwało to przez kilka najbliższych tygodni, aż do pewnej rozmowy, którą ze sobą odbyli.

Jerry Schilling znalazł się właśnie w końcowej fazie swojego pierwszego małżeństwa z Sandy (Kawelo) Schilling (1967-1973). Przez domy Elvisa w Kalifornii przewijały się tabuny dziewczyn. Jerry zakochał się w jednej z nich, która wówczas regularnie przyjeżdżała na weekendy do domu Elvisa, przy West Chino Canyon Road 845, w Palm Springs. Chociaż dziewczyna bywała tam dla Elvisa, wkrótce przyjęła awanse Jerry'ego Schillinga i zaczęli się spotykać.

Do czasu zdarzenia, Jerry i Elvis nigdy szczerze nie rozmawiali, ani o rozpadzie małżeństwa Jerry'ego, ani o zauroczeniu jedną z fanek swojego szefa, niemniej relacja Jerry'ego z ową dziewczyną (nie znamy jej personaliów), wkrótce stała się zauważalna także dla innych, w tym i dla Elvisa.

Kiedy kilka tygodni po pobycie w Los Angeles, tym razem Elvis i Jerry znaleźli się w Palm Springs, w pewnym momencie, Elvis zaczął: „Jerry, muszę ci coś powiedzieć”. Jerry przygotował się na wykład, ale zamiast tego otrzymał wyznanie Elvisa, w którym Elvis przyznał się mu, że spał z jego dziewczyną. Powiedział, że to było tylko raz, kiedy pewnej nocy Jerry wcześniej zasnął. Elvis czuł się niezręcznie, bo choć dziewczyna przyjeżdżała tam dla niego z nadzieją, że do tego dojdzie, to jednak podjęła relację z Jerrym.

Tak Elvis złamał kardynalną zasadę bractwa - flirtujemy, ale nie sypiamy z dziewczynami swoich kumpli. Chociaż można dyskutować, kto właściwie złamał zasadę - Elvis? Czy Jerry Schilling, wchodząc na jego teren i podprowadzając mu jedną z dziewczyn, które były tam przecież z powodu Elvisa i dla Elvisa, a nie Jerry'ego?

Nie wiem kto zerwał, Jerry Schilling, czy dziewczyna, ani czy przyczyną rozstania był jednorazowy seks z Elvisem. W każdym razie ten związek nie utrzymał się, jeszcze w tym samym roku się rozstali. Powodu teoretycznie nie znamy, aczkolwiek możemy snuć domysły. Elvis nie chciał ciągnąć dalej tej relacji z dziewczyną, gdyż czuł się dyskomfortowo, a ponieważ ona była tam tylko dla niego, straciła zainteresowanie również Jerrym Schilingiem, bo nie był jej już do niczego potrzebny, jako pretekst do bywania przy Elvisie, stała przepustka do wizyt w domu Elvisa.

Materiały graficzne:   BRAK;

Okres:  wiosna 1973 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  NIEStewardesa linii lotniczych

Typ relacji:   towarzyska + romantyczna + seksualna

Inne informacje:  
Pod koniec lutego 1970 roku Elvis poleciał do Houston prywatnym odrzutowcem Kirka Kerkoriana. Tam, na Houston Livestock Show, dał sześć koncertów, bijąc na każdym rekordy frekwencji. Robert Hilburn, recenzując jego pierwsze wieczorne przedstawienie w gazecie „Los Angeles Times”, nazwał je „mistrzowskim”. Na drugi dzień koncertowy przyleciała Priscilla, dokładnie w chwili, gdy gazety w Houston donosiły o pogłoskach o rozpadzie ich małżeństwa. Jednak jak pisze Alanna Nash, nie była jedyną kobietą, z jaką Elvis "widział się ostatnio w Teksasie".

Elvis regularnie latał do Dallas od października 1969 roku, rejestrując się w hotelach jako John Burrows i spędzając czas ze swoją stewardesą (nie znamy jej personaliów, choć niektórzy członkowie MM je poznali, jak i dziewczynę osobiście też), z którą na tej zasadzie spotykał się przez kilka lat. Plotkowano, że nie zawsze tylko we dwoje, ponoć czasami z więcej niż jedną jednocześnie. Latał tam zwykle sam, bez chłopaków, a jeśli nawet ktoś z nim był, to pozostawał w hotelu i nie wiedział z kim Elvis się spotyka. Chyba tylko dwóch z nich Elvis wtajemniczył w ten układ, po prostu dlatego, że byli mu potrzebni.

Lamar Fike przyznał, że był to czas kiedy Elvis odbywał też wycieczki do American Airlines Stewardess College w Fort Worth, gdzie rozglądał się za nowymi stewardesami, tak jak za tancerkami w klubach za czasów służby w armii.

Koniec lat 60 i początek 70., to okres zwyżkowy libida Elvisa, a w konsekwencji wzmożona aktywność seksualna, poszukiwanie i chęć eksperymentowania w tym zakresie. Był niczym buhaj rozpłodowy, którego jedyną powinnością jest kopulacja lub jak seksoholik. Nie wystarczały mu dziewczyny, które miał jednocześnie (związki równoległe) w Memphis, Palm Springs, Los Angeles, Las Vegas i wszędzie tam gdzie bywał, szukał nowych wyzwań, bodźców i wrażeń. Alanna Nash pisze: "Jeśli rzeczywiście jeden z najbardziej pożądanych mężczyzn na świecie latał po kraju w poszukiwaniu kobiet, świadczy to nie tylko o jego nienasyconej potrzebie towarzystwa kobiet – a zwłaszcza takich, które wszystkie ubierały się tak samo, jak bliźniaczki – ale także o jego pragnieniu bycia agresorem w związkach, ponieważ kobiety dosłownie mdlały u jego stóp od dziesięcioleci".

Kiedy w grudniu 1970 roku Elvis pojechał po kryjomu do Waszyngtonu, skorzystał z usługi Liberty Limousine Service, która zabrała go z lotniska do hotelu Washington, gdzie zarejestrował się jako Jon Burrows. Wtedy uświadomił sobie, że nie ma numeru do Joyce Bovy, pracującej w kongresie, z której pomocy chciał skorzystać. Nie chciał wracać do Memphis, więc rano wymeldował się, pojechał na lotnisko i wsiadł do samolotu do Dallas - chciał się spotkać ze swoją stewardesą i będąc z nią obmyślić dalszy plan działania. Jednak okazało się, że jest w powietrzu, pracuje. Elvis poszedł do restauracji skąd zadzwonił do Jerry'go Schillinga, który mieszkał w Los Angeles, informując go, że i on tam będzie za kilka godzin. Potem kazał mu skontaktować się z Geraldem Petersem (kierowcą jego limuzyny w Los Angeles), żeby zabrał go z domu i razem przyjechali na lotnisko, załatwili pozwolenie na wjazd na płytę i czekali aż on wyląduje.

Po drodze dostał uczulenia od zażytej penicyliny, a czekolada zjedzona w samolocie jeszcze pogorszyła sprawę. Kiedy Jerry organizował mu wizytę lekarską o 2:30 w nocy, Elvisowi udało się dodzwonić do stewardesy. I kiedy już jechali do lekarza, Elvis zmienił trasę, mówiąc: "Jerry musimy ją zabrać". I nie ważne było, że lekarz czeka wyrwany z łóżka w środku nocy, ani jego pogarszający się stan alergiczny. Jak powiedział Jerry Schilling: "Nagle stewardesa stała się ważniejsza niż dolegliwość Elvisa". Później odwieźli dziewczynę do domu i siedzieli w samochodzie przez godzinę, aby Elvis mógł porozmawiać ze swoją "randką". To wszystko świadczy o wielkiej zażyłości Elvisa z tą dziewczyną, a także o wzajemnej sympatii i zaufaniu.

Prawdopodobnie była zamężną kobietą i stąd ta ich mocno zawoalowana znajomość i spotkania w różnych miejscach, głównie w Dallas, dokąd najczęściej latała i dokąd Elvis też miał bezpośrednie połączenia z wszystkich miejsc, w których zwykle bywał. Z pewnością ta ostrożność w jej przypadku wynikała także z troski o pracę. Dla Elvisa taki układ też był wtedy idealny.

Kiedy skończył się ich romans-układ i czy w ogóle, nie wiem, ale pewne przesłanki wskazują, że spotykali się jeszcze w 1975 roku, a nawet i później. Chyba, że to już była inna stewardesa.

Materiały graficzne:   BRAK;

Okres:  od października 1969 roku, przynajmniej do 1975 roku włącznie;
Link do omówienia szczegółowego:  NIEStriptizerka Angelika "Angie" z Monachium

Typ relacji:   towarzyska + romantyczna + seksualna

Inne informacje:  
Znamy tylko jej imię, Angelika i pseudonim "Angie". Była tancerką i striptizerką, pracującą w nocnym klubie Moulin Rouge w Monachium, w Niemczech. Bliźniaczym do Moulin Rouge w Paryżu, we Francji. Specjalizowała się w pokazie bielizny, który każdej nocy odbywał się dwukrotnie - o wpół do drugiej i o trzeciej. Dziewczyny prezentowały biustonosze, majtki i gorsety oraz rajstopy i pończochy po czym zmysłowo się rozbierały. To nie były kostiumy, tylko normalna bielizna, ostatnie trendy.

Obok Marianny, drugiej striptizerki - faworytki Elvisa, to Angelika spędzała z nim noce w Beyerischer Hof Hotel (w którym zajmował apartament 136 i 137). Wiemy to między innych od jej przyjaciółki, Inge Brandenstein, która w Moulin Rouge była wówczas barmanką, a jednocześnie przyjaciółką Angie:
"Elvis był dość czułym chłopcem. Kiedy był z nami w Moulin Rouge, zawsze chciał siedzieć blisko sceny i oglądać pokaz striptizu. O wpół do drugiej i o trzeciej był pokaz bielizny, bo dziewczyny pokazały rajstopy. Moja przyjaciółka Angelika szczególnie go lubiła, była też seksbombą. Dlatego później zabrał ją do Bayerischer Hof [hotel]. Skąd wiem To? Bo Angie powiedziała mi od razu następnego dnia. Te kilka nocy, kiedy tam był, zawsze był razem z Angie. I muszę przyznać, że czasami mnie to denerwowało. Było oczywiste, jak rzuciła się na jego głowę, ale ja miałam też wrażenie, że naprawdę ją lubi".
Czy poznał ją już w marcu, czy dopiero w czerwcu, nie udało mi się ustalić. Acz na pewno wszystkie czerwcowe noce w Monachium spędził w jej ramionach. Tak się zastanawiam, a może nie tylko z nią? Bo nie wiem, co z Marianne, którą poznał już w marcu i spotykał się z nią podczas każdego pobytu w monachijskim Moulin Rouge. Być może był to jeden z intymnych trójkątów Elvisa.

Okres:  w 1959 roku;
Link do omówienia szczegółowego:  NIETancerka Marianne z Monachium

Typ relacji:   towarzyska + romantyczna + seksualna

Inne informacje:  
Marianne była rzekomo piętnastoletnią tancerką i striptizerką, pracującą w nocnym klubie Moulin Rouge w Monachium, w Niemczech. Bliźniaczym do Moulin Rouge w Paryżu, we Francji. Jednym z jej numerów popisowych był pokaz striptizu, do którego wychodziła mając na sobie jedynie płytę Elvisa Presleya.

Natychmiast między nimi zaiskrzyło, nie tylko erotycznie, ale także romantycznie. Elvis lubił spędzać z nią czas, co też robił zawsze, kiedy był w Monachium. Prawdopodobnie odwiedziła go też kilka razy w Bad Nauheim. Teoretycznie nie ma pewności czy uprawiali pełny seks, ponieważ nikt tego nie widział, aczkolwiek kiedy znikali na długi czas w sypialni Elvisa będąc tam sam na sam, to z pewnością nie tylko na rozmowy i pieszczoty.

Artykuł prasowy "Hunter notiert" ("Myśliwy zauważył"), w "Abendzeitung", z 15 czerwca 1959 roku, donosi:
"Kiedy fotograf AZ [Abendzeitung] Otfried Schmidt zbliżył się do zasłony jego loży, dwóch „przyjaciół” Elvisa (wielkości szaf) zablokowało mu dostęp. Elvis sam wyszedł po krótkim czasie, aby zakończyć nieco głośną rozmowę. W ten sposób przegapił najlepszą część - pokaz bielizny, w którym naga Marianne pojawiła się jako sprzedawczyni płyt na jego cześć, ubrana tylko w płytę Elvisa w oryginalnym rozmiarze z jego zdjęciem. To była miła „uczta”, za którą tęsknił. Aby to zrekompensować, Marianne odwiedzała jego lożę pomiędzy występami (w koktajlowej sukience, a nie w „roboczych ubraniach”), razem ze striptizerkami Lilo i Desirée. Elvis świetnie się bawił i otworzył korek szampana".
Pod artykułem zamieszczono zdjęcie trójki kobiet, które odwiedzały go tej nocy w loży Moulin Rouge, a podpis głosił: »Wielbicielki Elvisa, Desirée, Marianne i Lilo (od lewej do prawej), dziewczyny od bielizny w nocnym kabarecie „Moulin Rouge”«.

Długo się zastanawiałam nad dodaniem zdjęć, bo coś mi się nie zgadza. Tak nie wygląda piętnastoletnia dziewczyna, nawet zakładając, że makijaż i indywidualna uroda dodawały jej dużo lat. Pismaki lubią "odmładzać" dziewczyny Elvisa, to dodaje pikanterii i wpisuje się w te jego rzekome dziwne skłonności do nieletnich. I chyba z takim przypadkiem mamy tu do czynienia - w pierwszym materiale, w którym o niej przeczytałam, właśnie taki wiek podano. Z całą pewnością nie chodzi tu też o inną Mariannę, bo artykuł prasowy z "Abendzeitung", opisuje jej numer striptizowy z płytą Elvisa. Marianne na zdjęciu z gazety wygląda na 50 lat, a ta na zdjęciach z Moulin Rouge na około 30. Powiedzmy, że zdjęcia, fryzura i makijaż mocno postarzają, to i tak ma powyżej 20 lat. Poza tym tą samą Mariannę wskazują trzy mocne źródła: wspomniany artykuł (napisany przez reportera, który tam był), Rex Mansfield (kolega Elvisa z wojska, który był tam razem z Elvisem, Lamarem Fike, Charlie Hodge i poznali Mariannę osobiście) oraz Rex Martin (fan z UK, który kilka razy osobiście spotkał Elvisa, brał czynny udział w brytyjskim fanklubie przy gromadzeniu i opracowywaniu materiałów przez te wszystkie lata, a także tworzeniu różnych publikacji).

Już na początku mnie to zdziwiło, że w tego typu nocnym lokalu zatrudniają nieletnie. Przecież tam każdej nocy mieli kontrolę policji po linii moralności, o czym mówi jeden z ich pracowników. Ponoć nawet Verę Tschechową wyproszono po godzinie, choć była pełnoletnia (miała 18 lat), ale w lokalach nocnych ze striptizem, wymagana granica wiekowa była wyższa. Verę wpuszczono tam warunkowo na godzinę, jako "gościa wyjątkowego gościa" - Elvisa Presleya, a zaraz po wejściu Elvisa lokal został zamknięty dla innych gości ze względów bezpieczeństwa, albowiem przyjęto, że ci, którzy chcą wejść tam po nim, robią to z jego powodu.

Materiały graficzne:   FOTO_artykuł+Marianne; FOTO_Marianne;

Okres:  w 1959 rok;
Link do omówienia szczegółowego:  NIE
 *
 *   *
 *   *   *
  *   *
  *

UWAGA końcowa:

Na ten moment - pierwszej publikacji - podano tylko personalia, a pozostałe pola wypełniono tylko do relacji omówionych już w oddzielnych postach. Reszta informacji będzie uzupełniana sukcesywnie.


 *   *   *

Aktualnie omówiono 61 kobiet/y z całkowitej ich liczby 186* tutaj wyszczególnionych.

Lata 40. - omówiono  88, w tym: na liście  6 + w postach  2 - pozostało:  0
Lata 50. - omówiono 25 z 80, w tym: na liście  9 + w
postach 16 - pozostało: 55
Lata 60. - omówiono 12 z 60, w tym: na liście  2 + w
postach 10 - pozostało: 48
Lata 70. - omówiono 16 z 38, w tym: na liście  5 + w
postach 11 - pozostało: 22

RAZEM omówiono:  61 z 186, w tym: na liście 22 + w
postach 39 - pozostało: 125


* UWAGA - liczba kobiet podana na powyższej liście, tu na blogu, na razie nie jest stała, będzie się zmieniać. Chwilowo nie pokrywa się też z danymi z powyższej tabeli, bo te oparłam na razie na innej bazie (dla ułatwienia przeliczeń). Różnica ta jest spowodowana trwającą weryfikacją nazwisk.

Kobiety z pozycji "Bezimienne z różnych lat", w tabeli zostały ujęte w odpowiednich dekadach. *   *   *

10 komentarzy:

 1. super.
  troche się uśmiałem z podziału. 6 kategorii znajomośći - ciekawie rozpisane. szczegółowo - myślę że Elvis sam by przyklasnął brawo lub się pogubił w tym:) ja tym bardziej się zgubiłem...chyba sam by to prościej opisał - jak to facet:) bo wiele kategorii przenika przez siebie i nie wyklucza się nawzajem.

  relacja towarzyska (jako para) w jakim sensie para?
  erotyczna / seksualna - dla mnie to jedno i to samo.:)
  skąd możemy o tym wiedzieć co Elvis myślał (nawet jak mamy pamiętniki lub relacje innych?)

  ja np. rozróżniam z kobietami następujące relacje:
  koleżeństwo (towarzyskie relacje, kumpel-kumpela)
  przyjaźń (to z kobietami na podłożu bardziej delikatnym - nawet uczuciowym bo przyjaźń to też uczucie, można dzielić się swoim wnętrzem duchowym)
  zauroczenie/zakochanie (początek czegość więcej niż przyjaźń, ale to bardziej jako proces prowadzący do miłości lub wypalający się po jakimś czasie)
  miłość (wiadomo, poświęcenie, kochanie w sensie duchowym, psychicznym, coś bardziej długotrwałego)

  a równolegle w każdym z tych relacji może być erotyka/sex lub też nie - zalezy od osobowości. i zależy od tego czy to przybliży ludzi do siebie czy jednak oddali i zniszczy przyjaźń ).

  ale każdy może interpretowac inaczej. ja przedstawiłem swój punkt widzenia, podzieliłem się z wami. I wiem że zaraz powiesz że kobiety myślą inaczej. I w tym się oczywiście zgadzam.
  :)

  PS. Bede niewątpliwie czekał na rozwój sytuacji w tej liście;)


  OdpowiedzUsuń
 2. No nie wiedziałam jak to ugryźć, żeby oznaczać jak najbliżej prawdy i wyczerpująco. :)

  Jako para, jak np. chodzisz z dziewczyną, umawiasz się, spotykasz, to co my w Polsce nazywamy "chodzeniem ze sobą".

  Erotyczna/seksualna - dla mnie to nie to samo. Można się z kimś całować , przytulać, trochę pieścić, dotykać bardziej intymnie (faza erotyczna), a można się kochać a różne sposoby z penetracją lub bez (necking, petting) - faza seksualna.

  OdpowiedzUsuń
 3. No w sumie masz taki sam podział jak ja, tylko nieco inaczej to ująłeś. Jedynie czym się różnimy, to w kwestii zdania "a równolegle w każdym z tych relacji może być erotyka/sex ". Teoretycznie tak, tylko wtedy następuje przekształcenie jeden realacji w drugą.

  OdpowiedzUsuń
 4. No ja jeszcze musiałam wprowadzić ograniczenie co do zwykłej znajomości, przyjaźni i relacji towarzyskiej w przypadku Elvisa.

  OdpowiedzUsuń
 5. ok ale ciężko to u Elvisa wyłapać erotyka/sex ... skąd my to możemy wiedzieć?
  poza tym jako więź to dla mnie jednak to samo - erotyka to proces idący w kierunku sexu... zazwyczaj tak się to kończy ... zaczyna erotyką a kończy sexem. rzadko się zdarza że jednak tak się nie kończy ...w zasadzie już się nie zdarza (niby Elvis tak robił z Cillą do ślubu ale,,,, nie byłem, nie oceniam:)

  rozbiłaś to przyznaję bardzo wyczerpująco:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Danusiu - w porządku. jestem ciekawy rozwijającej się strony:)

  OdpowiedzUsuń
 7. No właśnie. Dlatego tam napisałam "Jeśli chodzi o typ relacji "erotyczna", będę nią oznaczała także związki z niepotwierdzoną relacją seksualną." Bo nie chce tworzyć nieprawdy.

  Oczywiście, że erotyka prowadzi do seksu, stoi u jego podstaw. Seks to już taka kropka "i".

  Wiesz, teraz czasy się zmienił w bardzo rozwiązłe. Natomiast kiedyś, kiedy się miało lat naście, a nawet później do czasu takiego stałego partnera, z którym już się myślało o założeniu rodziny, to tylko erotyka wchodziła w grę, nikt się dalej nie posuwał. Ewentualnie jak u Elvisa i Priscilli - necking i petting, ale to tylko w takich już solidniejszych związkach.

  OdpowiedzUsuń
 8. To prawda. Ewolucja sexualna wybuchła w II połowie lat 60-tych.

  OdpowiedzUsuń
 9. Może bardziej na zachodzie, u nas to chyba dopiero lata 90. no może początek w latach 80.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bo my wszystko później przez tzw. "żelazną kurtyne".

  OdpowiedzUsuń

1. --- Najedź kursorem myszy na słowa "Wpisz komentarz" w białej ramce i kliknij.
2. --- Następnie kliknij strzałkę (▼) po słowach "Skomentuj jako:".
3. --- Po rozwinięciu listy wybierz pozycję trzecią "Nazwa / adres URL".
4. --- W polu "Nazwa" wpisz dowolny NICK, którym będzie sygnowany Twój komentarz.
5. --- Po wpisaniu nicka, kliknij w przycisk "Dalej", a następnie w białym polu wpisz treść komentarza.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pola "adres URL" nie wypełniamy, chyba, że ktoś ma swoją stronę i chce ją tu podać.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Instrukcja graficzna tu:
https://elvisownia.blogspot.com/p/nick-w-komentarzu-instrukcja-graficzna.html