Nazwa najczęściej spotykana:White Fringe Suit Nazwa alternatywna:White Beaded Fringe Suit Inne nazwy: White Fringe Colored Beads Suit, White Fringe Multi Colored Beads Suit Linia / Seria:Karate Style / Fringe Kolor wiodący:biały Linia kolorystyczna: (nie dotyczy) Części kompletu:1 Ilość elementów:2
kombinezon - biały, z poszerzonymi w szpic rękawami u dołu, z rozcięciem i sześcioma guzikami, pokrytymi białym materiałem, po trzy z każdej ze stron rozcięcia; frędzle z kolorowymi koralami na obojczyku; tył bez zdobień; rozcięcie na torsie wykończone rzędem nap tunelowych ze sznurówką; nogawki rozkloszowane, ale bez fałdy; kołnierz napoleoński, bez zdobienia (gładki);
pasek - biała makrama z wplecionymi kolorowymi koralami oraz długimi frędzlami na obu jej końcach; na frędzlach również korale;
pasek II - niebieska makrama z granatowym wpleceniem (w kształcie ukośnie położonych liści) oraz punktowo umieszczonymi skupiskami brązowych i niebieskich korali (w różnych odcieniach); oba końce zakończone długimi frędzlami z koralami;
pasek III - dwukolorowa makrama, w dwóch odcieniach zieleni, z wplecionym sekwencjami wzorem, w postaci dużych oczek biało-żółto-zielonych; oba końce zakończone długimi frędzlami z koralami; to pas "Green Tapestry"
Ilość egzemplarzy: dwa; Chustki dla publiczności:białe, niebieskie, zielone (prawdopodobnie także inne); Projekt i wykonanie:Bill Bellew; IC Costume Co. Używany na koncertach:
10* sierpnia 1970 roku, o godzinie 22:00 (Opening Show), International Hotel w Las Vegas, NV (biała makrama);
13 sierpnia 1970 roku, o godzinie 24:00 (Midnight Show), International Hotel, Las Vegas, NV (biała makrama);
15 sierpnia 1970 roku, o godzinie 20:15 (Dinner Show), International Hotel, Las Vegas, NV (biała makrama);
23 sierpnia 1970 roku, o godzinie 20:15 (Dinner Show), International Hotel, Las Vegas, NV (biała makrama);
9* września 1970 roku, o godzinie 20:30, Veteran's Memorial Coliseum, Phoenix, AZ (zielona makrama);
10 września 1970 roku, o godzinie 20:30, Kiel Auditorium, w Staint Louis, MO (patrz opis);
12 września 1970 roku, o godzinie 15:00, Convention Center, Miami, FL (niebieska makrama);
14 września 1970 roku, o godzinie 20:30, Municipal Auditorium, Mobile, AL (zielona makrama);
10 listopada 1970 roku, o godzinie 20:30, Oakland Coliseum, Oakland, CA;
11 listopada 1970 roku, o godzinie 20:30, Memorial Coliseum, w Portland, OR (patrz opis);
12 listopada 1970 roku, o godzinie 20:30, Coliseum, Seattle, WA (zielona makrama);
17 listopada 1970 roku, o godzinie 20:30, Denver Coliseum, Denver, CO (zielona makrama);
także podczas innych koncertów w 1970 roku (pozostałe daty, poza wyżej wymienionymi, nie są znane);
w Sezonie 4 (od 26 stycznia do 23 lutego 1971 roku), International Hotel, Las Vegas, NV (dokładne daty nie są znane);
* Sceny z tych dwóch występów znalazły się w filmie dokumentalnym "Elvis: That's The Way It Is" (MGM, 1970).
Opis:
Po dwuczęściowych strojach karate, które Elvis nosił w 1969 roku, w pierwszej połowie roku 1970 pojawiły się jednoczęściowe: "White Macrame Collar" i seria "Tapestry", a w drugiej dodatkowo kilka innych oraz pierwszy kostium z frędzlami "White Fringe Suit" (ten tutaj omawiany).
Elvis lubił frędzle, nie tylko w strojach scenicznych, ale także w garderobie prywatnej, która w nie obfitowała. Czy była to tylko kwestia gustu, akurat takiej estetyki, czy jest po temu inne wyjaśnienie, trudno jednoznacznie powiedzieć.
Niewątpliwie frędzle i sposób ich umiejscawiania, były nawiązaniem do ubioru charakterystycznego dla Indian, a przecież w żyłach Elvisa płynęła indiańska krew. Jego prapraprababką po kądzieli (od strony matki) była Morning Dove White, Czirokezka pełnej krwi, która w 1820 roku poślubiła białego człowieka, Richarda Mansella, praprapradziadka Elvisa. Ponoć ta mieszanka genetyczna, skutkowała niezwykłą urodą dziedziczoną w kolejnych pokoleniach, nie wyłączając z tego grona Elvisa.
Elvis był bardzo dumny ze swoich czirokeskich korzeni, co sam często podkreślał. Interesował się też kulturą swoich indiańskich przodków. I przypuszczalnie właśnie stąd brało się jego upodobanie do skórzanych strojów i frędzli, których miał całe mnóstwo. Jednak nie zapominajmy, że frędzle były też wszechobecne w strojach country i western, które czerpały od Indian.
Czy pomysł na kostium z wykorzystaniem frędzli pochodził od Elvisa, czy była to wyłącznie inwencja projektanta, nie udało mi się ustalić. Być może Bill Belew zauważywszy wielość frędzli w ubraniach swojego klienta też postanowił mu sprawić taki kostium.
Według niektórych źródeł miał już w nim wystąpić na przełomie stycznia i lutego 1970 roku, a także na początku 1971 roku. Czasem podaje się, że wystąpił w nim 10 września 1970 roku, o godzinie 20:30 w Kiel Auditorium, w Staint Louis (MO) i 11 listopada 1970 roku, o godzinie 20:30 w Memorial Coliseum, w Portland (OR). Jednak w przypadku pierwszej daty, większość źródeł wymienia kostium "White Chain Suit", a w przypadku drugiej "White Ribbed Suit", co dodatkowo potwierdzają zdjęcia. Jeśli chodzi o sugestie z pierwszego zdania tego akapitu, nie udało mi się zweryfikować tych informacji.
Niekiedy można spotkać informację, że Elvis wystąpił w tym kostiumie nawet w 1972 roku. Chodzi o koncert z 26 sierpnia 1972 roku, o godzinie 24:00 (Midnight Show) w Hitlon Hotel w Las Vegas (NV). Tego dnia Elvis wyszedł na scenę w jakimś białym kostiumie, przepasanym pasem "Gold Zig-Zag Belt" od "White Macrame Collar Suit" i co do tego w źródłach jest pełna zgodność. Acz nie ma jej odnośnie kostiumu. Jedne podają, że był to "White Macrame Collar Suit", inne że "White Fringe Suit", albo jeszcze inny. Prawdopodobnie nie ma innych zdjęć poza tymi dwoma, na których nie można zidentyfikować kostiumu, bo w przeciwnym razie nie byłoby wątpliwości, o który chodzi. Jednak na pewno nie był to "White Fringe Suit", bo na zdjęciach Elvis jest w białych spodniach i kolorowej koszuli.
Elvisa w jumpsuicie "White Fringe Suit" można też zobaczyć w filmie dokumentalnym "Elvis: That's The Way It Is" (1970), gdzie zawarto sceny z dwóch jego występów w tym kostiumie: 10 sierpnia 1970 roku w International Hotel w Las Vegas (NV) oraz 9 września 1970 roku w Arizona Veterans Memorial Coliseum w Phoenix (AZ).
Mówi się, że kostium ten wykonano w ilości dwóch egzemplarzy i tak jest. W pierwszym były troszkę większe napy tunelowe w rozcięciu na torsie, jeden z kołnierzy był trochę bardziej miękki (słabiej usztywniony, przez co bardziej podatny na zdefasonowanie). Spostrzegawczy dopatrzyli się też różnic w użytych koralach (ich kształcie i kolorystyce - jedne bardziej obłe, drugie bardziej proste) i zastosowanych we frędzlach rzemykach. Wskazuje się też na lekko błękitne guziki na mankietach rękawów w kostiumie, do którego Elvis zakładał niebieską makramę. Choć szczerze mówiąc nie wiem czy z tymi guzikami to prawda, faktycznie na zdjęciach to widać, ale one są kolorowane (zdjęcia). Aczkolwiek na fotografiach czarno-białych też sprawiają wrażenie, że nie są śnieżnobiałe, tylko mają lekkie przebarwienie.
Strona Elvis Presley In Concert mówi dodatkowo, że pierwsza wersja stroju była noszona w sierpniu i we wrześniu w Las Vegas oraz podczas trasy wrześniowej, natomiast druga podczas trasy listopadowej. No nie do końca tak to było, Elvis nosił obie wersje wymiennie, aczkolwiek może jedną częściej w sierpniu i wrześniu, a drugą w listopadzie. Według tego źródła różnica w koralach bierze się stąd, że przed każdym koncertem zakładano je od nowa. Co prawda nie tłumaczą dlaczego, ale można się tego domyślić - przed oddaniem kostiumu do czyszczenia zdejmowano korale, a potem zakładano ponownie i pewnie nie zawsze te same, które były tam wcześniej (przynajmniej częściowo). Poza tym niektóre z nich ulegały uszkodzeniu i trzeba je było i tak wymienić.
Sznureczki z sutaszu, czyli wyplatane specjalną techniką, której efektem jest biegnące przez środek wgłębienie oraz wyraźna, drobna jodełka po bokach, utworzona z nici
Kostiumy różniły się głównie frędzlami. W jednej wersji były nieco dłuższe i grubsze, bo wykonano je z materiału, a ich końcówki nie miały supełków tylko skośne przycięcia. W drugiej wersji były trochę krótsze i cieńsze, ponieważ wykonano je z sutaszu (cienki sznurek wyplatany w charakterystyczny sposób), a na ich końcach zawiązano supełki. W jumpsuicie, w którym użyto materiałowe frędzle było ich mniej niż w jego drugiej wersji z frędzlami z sutaszu.
Oryginalnym pasem do tego stroju była biała makrama z koralami. Zielony pas, który Elvis najczęściej zakładał do tego jumpsuitu został zaprojektowany do "Thin Green Leaf" ("Green Tapestry") i wcześniej nosił go właśnie z tamtym kostiumem. Natomiast nie wiemy, od którego jumpsuitu pochodzi niebieska makrama (być może od jakiegoś nieznanego lub zapomnianego).
Zdjęcia wskazują, że białą i niebieską makramę Elvis zakładał tylko do wersji pierwszej jumpsuitu (czyli tej z materiałowymi frędzlami). Natomiast zieloną makramę nosił z obiema wersjami jumpsuitu, lecz pamiętajmy, że nie znamy większości kostiumów w jakich w tym czasie występował, więc nie możemy być pewni tej prawidłowości.
Jumpsuit "White Fringe Suit" (wersja z sutaszowymi frędzlami) wciąż znajduje się w Graceland, gdzie jest pokazywany w stałej ekspozycji. Czasem bywa zabierany na inne wystawy (wyjazdowe, poza Graceland). Natomiast losów wersji z szytymi frędzlami, czyli pierwszego "White Fringe Suit", nie znamy.
Za sumę 1.800,- dolarów można go nabyć razem z pasem z białej makramy w sklepie firmy B & K Enterprises Costume Co.
* * *
* *
*
Ex Post
Ostatnie ustalenia (z 14 lutego 2019 roku)
Oryginalna biała makrama, dedykowana do "White Fringe Suit" była w rękach prywatnych. 31 maja 2018 roku, o godzinie 10:22:07 za pośrednictwem portalu eBay ponownie zmieniła właściciela.
Ech, za późno tam trafiłam, bo już po sprzedaży i eBay wyłączyło zdjęcia, a było ich aż dziesięć. Jedno udało mi się uzyskać z kopii Google, załączam je za replikami pasów
Ex Post
Najświeższe ustalenia (z 16 listopada 2019 roku):
Jak potwierdza Krzysztof Potocki wprost z Graceland, jumpsuit jest tam nadal (ten z sutaszowymi frędzlami).
Ex Post
Ostatnie ustalenia (z 24 sierpnia 2020 roku):
Dotyczy pasa "Blue Sky Macrame Belt.
Na aukcji Juliena, 19 czerwca 2019 roku trafił pas uderzająco podobny do "Blue Sky Macrame Belt" [dane aukcji: Music Icons, June 19 & 20, 2020, Beverly Hills, CA; ELVIS PRESLEY MACRAME BEADED BELT; Lot 0269 Details; Estimate US$18,000 - US$20,000; 1 bid; STARTING BID US$4,500; BIDDER BID; COMPETING BID US$17,500.00; STARTING PRICE US$4,500.00; Jun 19, 2020 Lot Passed]. Internetowo aukcję obsługiwała platforma Liveauctioneers.
W jednym z listów LOA podano, że pas ten był też wystawiany na słynnej aukcji "UK - Auction of Elvis Presley memorabilia", która odbyła się 30 sierpnia 1997 roku, w domu aukcyjnym Bonhams w Londynie i Hard Rock Cafe w Berlinie (w tych dwóch miejscach licytowano). Ta informacja była dla mnie sporym zaskoczeniem, gdyż dotąd byłam przekonana, że na tamtej aukcji licytowano "Blue Sky Macrame Belt". Po szczegóły odsyłam do postu "Nieznane, zapomniane, nierozpoznane pasy", a tam do pozycji "#20 Belt", gdzie wszystko zostało szczegółowo omówione oraz dołączono stosowne zdjęcia i filmy.
Ex Post
Ostatnie ustalenia (23 kwietnia 2021 roku):
Rarytas! Klip z taśmy 8mm z jakiegoś koncertu w 1971 roku, na którym Elvis wystąpił w jumpsuicie "White Fringe Suit" w wersji I i pasie "White Macrame Fringe Belt".
Niestety nie wiem jak długo będzie dostępny. Klip na końcu postu.
Ex Post
Ostatnie informacje (10 lipca 2021 roku):
W 2021 roku pojawiły się zmiany w ofercie sklepu firmy AJM (Ann Maker Jumpsuit), w graficznej prezentacji kostiumów. Wyraźnie zasugerowano się sesją zdjęciową z lat 90. w Graceland i dobrze, bo faktycznie kostiumy na niej zostały bardzo ładnie przedstawione graficznie. Niemniej na tamej sesji (z lat 90. w Graceland) robiono zdjęcia kostiumów z przodu i z tyłu, natomiast AJM wycofała się z tego układu i na nowych zdjęciach prezentuje kostiumy tylko z przodu (wcześniej były również z tyłu), co uważam za sporą stratę, dlatego dziwi ta zmiana. Dla potencjalnego klienta oferta jest mniej czytelna ponieważ nie wie jak garderoba wygląda od tyłu. Poza tym nie można powiększyć zdjęć i przyjrzeć się jakości wykonania.
Na razie nie podmieniono jeszcze wszystkich zdjęć i część wyświetlana jest w starym layoucie. Jeśli chodzi o "White Fringe Suit" dołączono już nowe zdjęcie. Wydaje mi się, że obecnie kostium wygląda inaczej, gorzej, inne są też frędzle.
Ex Post
Ostatnie informacje (12 lipca 2021 roku):
Do grona firm produkujących repliki kostiumów Presleya w 2018 roku dołączyła firma "Kings Costumes". Patrząc z perspektywy czterech lat ich działalności, raczej nie zrobi furory. W swojej ofercie ma też replikę jumpsuitu "White Fringe Suit".
Ex Post
Ostatnie ustalenia (5 października 2021):
Zdjęcia jumpsuitu "White Fringe Suit" w wersji II, wykonane w Graceland w 1980 roku, a więc jeszcze przed otwarciem Graceland dla zwiedzających. Początkowo był eksponowany z pasem od "White Metal Eye Suit".
Jumpsuit "White Fringe Suit" w wersji II, sfotografowany w Graceland w 1980 roku. Na drugim zdjęciu widoczny jest jego kawałek od tyłu (po prawej). Jak widać wystawiano go wtedy z pasem "White Metal Eye Belt" od jumpsuitu o tej samej nazwie
*
* *
* * *
Jumpsuit "White Fringe Suit" jaki dostępny jest w sklepie firmy B & K Enterprises Costume Co. wraz z pasem - białą makramą z wplecionymi koralami (zupełnie niepodobna do oryginału)
Jumpsuit "White Fringe Suit" z firmy AJM (Ann Jumpsuit Maker), konkurencyjnej do B & K Enterprises Costume Co., wraz z pasem - białą makramą z wplecionymi koralami. A poniżej zdjęcie z 2021 roku (po zmianach w graficznej prezentacji oferty)
Replika jumpsuitu "White Fringe Suit" z oferty firmy Kings Costumes, działającej na rynku od 2018 roku
Po lewej oryginalny pas z niebieskiej makramy, a po prawej podróbka białej makramy z koralami (bardziej zbliżona do oryginału niż ta oferowana w sklepie firmy B & K Enterprises Costume Co.). Niestety brak zdjęć pozostałych oryginalnych pasów - białej makramy z koralami i zielonej makramy (tej nie ma nawet w sklepie firmy B & K Enterprises Costume Co.)
Zielony pas z makramy dostępny w sklepie firmy B & K Enterprises Costume Co (dość mocno odbiegający od oryginału), przeznaczony do jumpsuitu "Thin Green Leaf" ("Tapestry Green"), który Elvis często zakładał również do "White Fringe Suir"
Zdjęcie oryginalnego "White Fringe Macrame Belt", którym zilustrowano ofertę sprzedaży na portalu eBbay. Pas został sprzedany 31 maja 2018 roku, o godzinie 10:22:07
Jumpsuit "White Fringe Suit" (w wersji drugiej) pokazywany na różnych wystawach, głównie w Graceland. Zdjęcie trzecie od góry zostało zrobione w MIM muzeum, gdzie EPE wypożycza rotacyjnie kostiumy
Jumpsuit "White Fringe Suit" (w wersji drugiej) w Graceland - zdjęcie współczesne zrobione 10 listopada 2019 roku przez Krzysztofa Potockiego
Jumpsuit "White Fringe Suit" (w wersji drugiej) pokazywany na różnych wystawach. Tutaj strona z książki "Elvis Jumpsuits All Access: Special Exhibition at Graceland" (Elvis Presley Enterprises, 2007), w której zaprezentowano niektóre jumpsuity Elvisa, jakie wcześniej pokazano na wystawie "Elvis Jumpsuits All Access"
Elvis w jumpsuicie "White Fringe Suit" (w wersji pierwszej) poza sceną. Rzekomo to zdjęcie zrobiono w Graceland, ale nie przypominam sobie by w Graceland w jakimś pomieszczeniu były pionowe żaluzje (wertykalne). Według mnie to nie jest w Graceland
Elvis w jumpsuicie "White Fringe Suit" w wersji pierwszej i dedykowanej białej makramie, wraz ze swoimi muzykami (zespół TCB i chórki), zmierzają na scenę oraz zdjęcia z backstage już po koncercie - 10 sierpnia 1970 roku (Opening Show), International Hotel, Las Vegas (NV)
Elvis rozmawia na backstage International Hotel w Las Vegas (NV) z Peterem Aldersleyem z RCA, przed koncertem Opening Show, 10 sierpnia 1970 roku
Elvis w jumpsuicie "White Fringe Suit" w wersji pierwszej i w zielonej makramie po koncercie, na backstage
Elvis podczas występów na scenie w jumpsuicie "White Fringe Suit" w wersji pierwszej, do którego założył oryginalny pas z białej makramy. Zdjęcia złożone (kolaże) w pełnym wymiarze pokażą się po otwarciu w odrębnym oknie
Elvis na scenie podczas występów w jumpsuicie "White Fringe Suit" (w wersji pierwszej i drugiej), do którego założył pas z zielonej makramy. Ostatnie zdjęcie pochodzi z jakiejś książki, ale nie udało mi się ustalić z jakiej (prawdopodobnie "Elvis Files")
Elvis na scenie podczas występów w jumpsuicie "White Fringe Suit" w wersji pierwszej, do którego założył pas z niebieskiej makramy. Zdjęcia złożone w pełnym wymiarze pokażą się po otwarciu w odrębnym oknie
A tutaj przykład błędnego pokolorowania pasa i chusteczki. Na obu zdjęciach pas i chusteczka powinny być w kolorze błękitu, a nie zieleni
Elvis w jumpsuicie "White Fringe Suit" w wersji I i białej makramie. Fantastyczny występ z Las Vegas, ale nie podano z jakiego dnia. Czasami klip znika stąd, więc podaję linka: https://www.youtube.com/watch?v=0bBx7KRewug To prawdopodobnie 10 sierpnia 1970 roku, w International Hotel w Las Vegas - patrz klip poniżej (ten mały)
Dwa klipy - Elvis w jumpsuicie "White Fringe Suit" w wersji pierwszej i pasie "White Macrame Fringe Belt", podczas koncertu 10 sierpnia 1970 roku, w International Hotel w Las Vegas
Elvis w jumpsuicie "White Fringe Suit" w wersji pierwszej i pasie "White Macrame Fringe Belt", podczas jakiegoś koncertu w sezonie letnim 1970 roku, w International Hotel w Las Vegas
Elvis w jumpsuicie "White Fringe Suit" w wersji pierwszej i pasie "White Macrame Fringe Belt", podczas jakiegoś koncertu w 1970 roku, w International Hotel w Las Vegas
Elvis w jumpsuicie "White Fringe Suit" w wersji pierwszej i pasie "Green Macrame Belt", podczas koncertu 9 września 1970 roku, Phoenix (AZ) - filmik 8mm
Elvis w jumpsuicie "White Fringe Suit" w wersji pierwszej i pasie "Green Macrame Belt", podczas koncertu 12 listopada 1970 roku, w Seattle
P. S.
Większość zdjęć można zobaczyć w powiększeniu, otwierając je w nowym oknie.
Faktycznie musiały być dwie wersje tego stroju. Ta z tournée z listopada to już ma więcej tych frędzli. Jeszcze jedna fotka się powtarza apropo zieleni i błękitu pasa. Doskonałe zdjęcia. Kilku nie znałem. Większość jest z 10.08.1970 oraz z 15.08.1970. Szkoda że te foty nie są podpisane z którego dokładnie są dnia.
Też mnie to denerwuje, że nie ma dat, ale bardzo rzadko są podawane przez ludzi. A te z 15 sierpnia, to w jakiej są makramie? Szkoda, że tak rzadko zaglądasz. Fajnie by było gdyby ktoś pomógł mi to wszystko weryfikować. :)
Na zdjęciach widać, ile serca i duszy wkładał Presley w swoje występy. Śpiewał całym sobą. W podstawówce z sutaszu robiłam siatkę na zakupy, bo wspaniale się ten sznurek do tego nadawał.
Zapomniałabym, ze specjalnie dla Ciebie skopiowałam informację o samolocie Presleya. Nie wiem, czy ją czytałaś. http://biznes.onet.pl/wiadomosci/swiat/prywatny-samolot-elvisa-presleya-wystawiony-na-sprzedaz/dmkwxh
Dokładnie tak, całym sobą. On w ogóle bardzo przeżywał niektóre piosenki, wręcz ilustrował je podczas śpiewu swoim całym i mimiką, malował swoje odczucia. Jego wykonania były bardzo emocjonalne.
Aniu wielkie dzięki za pamięć i linka! :) Jakbyś czasem na coś trafiła o Elvisie, to gorąca prośba, wrzuć mi linka.
1. --- Najedź kursorem myszy na słowa "Wpisz komentarz" w białej ramce i kliknij. 2. --- Następnie kliknij strzałkę (▼) po słowach "Skomentuj jako:". 3. --- Po rozwinięciu listy wybierz pozycję trzecią "Nazwa / adres URL". 4. --- W polu "Nazwa" wpisz dowolny NICK, którym będzie sygnowany Twój komentarz. 5. --- Po wpisaniu nicka, kliknij w przycisk "Dalej", a następnie w białym polu wpisz treść komentarza. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Pola "adres URL" nie wypełniamy, chyba, że ktoś ma swoją stronę i chce ją tu podać. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Instrukcja graficzna tu: https://elvisownia.blogspot.com/p/nick-w-komentarzu-instrukcja-graficzna.html
Faktycznie musiały być dwie wersje tego stroju.
OdpowiedzUsuńTa z tournée z listopada to już ma więcej tych frędzli.
Jeszcze jedna fotka się powtarza apropo zieleni i błękitu pasa.
Doskonałe zdjęcia. Kilku nie znałem.
Większość jest z 10.08.1970 oraz z 15.08.1970.
Szkoda że te foty nie są podpisane z którego dokładnie są dnia.
Też mnie to denerwuje, że nie ma dat, ale bardzo rzadko są podawane przez ludzi. A te z 15 sierpnia, to w jakiej są makramie?
OdpowiedzUsuńSzkoda, że tak rzadko zaglądasz. Fajnie by było gdyby ktoś pomógł mi to wszystko weryfikować. :)
Na zdjęciach widać, ile serca i duszy wkładał Presley w swoje występy. Śpiewał całym sobą.
OdpowiedzUsuńW podstawówce z sutaszu robiłam siatkę na zakupy, bo wspaniale się ten sznurek do tego nadawał.
Zapomniałabym, ze specjalnie dla Ciebie skopiowałam informację o samolocie Presleya. Nie wiem, czy ją czytałaś.
OdpowiedzUsuńhttp://biznes.onet.pl/wiadomosci/swiat/prywatny-samolot-elvisa-presleya-wystawiony-na-sprzedaz/dmkwxh
Dokładnie tak, całym sobą. On w ogóle bardzo przeżywał niektóre piosenki, wręcz ilustrował je podczas śpiewu swoim całym i mimiką, malował swoje odczucia. Jego wykonania były bardzo emocjonalne.
OdpowiedzUsuńAniu wielkie dzięki za pamięć i linka! :) Jakbyś czasem na coś trafiła o Elvisie, to gorąca prośba, wrzuć mi linka.
strój nadal jest w graceland.
OdpowiedzUsuń