niedziela, 21 lipca 2019

Jumpsuit "Red Powder Suit" - sensacja, czy mistyfikacja?

(dawny Suplement nr  6 do pierwszej Listy jumpsuitów)

Nazwa najczęściej spotykana:  Red Powder Suit
Nazwa alternatywna:  Red Nail Suit
Inne nazwy:  (nie ustalono)
Linia / Seria:  Karate Style / Powder
Kolor wiodący:  czerwony (w zasadzie malinowy)
Linia kolorystyczna:  biała
Części kompletu:  1
Ilość elementów:  2
  • kombinezon - czerwony, z poszerzonymi w szpic rękawami u dołu, z rozcięciem i sześcioma guzikami, pokrytymi białym materiałem, po trzy z obu stron rozcięcia; krawędź kołnierza oraz rozcięcie na torsie wykończone dużymi metalowymi oczkami, wypełnionymi białym materiałem; białe fałdy w nogawkach; kołnierz napoleoński;  
  • pas - biały, szeroki, skórzany, z metalowymi kulistymi elementami różnej wielkości oraz malutkimi napami; pod największymi elementami czerwone podkładki; dwa rzędy równych łańcuchów średniej grubości z brązu;
Ilość egzemplarzy:  (nie ustalono);
Chustki dla publiczności:  (nie ustalono);
Projekt i wykonanie:  Bill Bellew; IC Costume Co.  
Używany na koncertach:
  • jeśli w ogóle, to najprawdopodobniej w 1972 roku; 

Opis:

Trafiłam kilka dni temu na klip z Elvisem między innymi w jumpsuicie "Red Pinwheel Suit", z 1972 roku. Kiedy byłam mniej więcej w połowie oglądania skonstatowałam, że coś mi się nie zgadza. Cofnęłam. Potem jeszcze raz i jeszcze raz ... 

Jednak nie miałam omamów. Przez zaledwie dwie sekundy oglądałam Elvisa w ... "Red Powder Suit"! W zasadzie to raczej kolor malinowy, czyli czerwień w tonacji różowej.

Poniżej właśnie ten klip, na którym Elvis do połowy teoretycznie jest w "Red Pinwheel Suit". Najpierw spójrzcie na minuty od 0:30 do 1:34 i obserwujcie wzór na pelerynie. Potem na minuty od 1:35 do 1:38 i znowu przyjrzyjcie się jaki wzór widać na pelerynie! Identyczny jak na "Blue Powder Cape"! A nie taki jak na "Red Pinwheel Cape" i reszcie tej serii (jest jeszcze biały i czarny "Pinwheel").


W kwietniu 1972 roku Robert Abel nakręcił 40 godzin filmu z różnych występów Elvisa, które dotąd nigdy nie zostały wydane. Migawki z tego materiału zamieszczono właśnie w tym klipie, który pojawił się na YouTube niecały rok temu (22 sierpnia 2018 roku)

Peleryna "Blue Powder Cape" i Elvis na scenie w jumpsuicie "Blue Powder Suit" 

Peleryna "Red Pinwheel Cape" i Elvis na scenie w jumpsuicie "Red Pinwheel Suit"

W pierwszej chwili po tym odkryciu, przyszło mi na myśl, że być może przymierzano się do czerwonej wersji "Powder" i nawet poczyniono już pierwsze kroki szyjąc pelerynę, a Elvis po prostu wykorzystał ją pewnego dnia na scenie do jedynego czerwonego kostiumu jaki kiedykolwiek miał. Przyjrzałam się jumpsuitowi, właściwie fragmentom nogawek widocznym poniżej peleryny, wtedy zauważyłam, że na pewno nie są to nogawki od "Red Pinwheel Suit", tylko od "Red Powder Suit", ponieważ nie ma na nich tych charakterystycznych złotych wiatraczków!

Pozostaje pytanie jak w tytule - sensacja, czy mistyfikacja?

Możliwości są trzy:
  • Elvis miał "Red Powder Suit" i wystąpił w nim na scenie,
  • Elvis nie miał "Red Powder Suit", lecz ktoś zadał sobie wiele trudu w przekolorowaniu filmiku, aby wyglądało tak, jakby miał,
  • Elvis w rzeczywistości jest na scenie w "Blue Powder Suit", ale czerwone filtry oświetlenia scenicznego zrobiły swoje. 
Nie jestem fachowcem od oświetlenia, ale z tego co czytałam, w latach 70. raczej nie osiągnięto by takiego jednolitego efektu przekłamania koloru kostiumu wyłącznie z pomocą świateł sceny. Byłoby to możliwe tylko przy użyciu światła punktowego (koło świetlne, otaczające punkt, przedmiot lub osobę) z czerwonym filtrem, którego tutaj nie widać. Dlatego trzecią opcję odrzucam. Natomiast pierwsze dwie są możliwe.

Jeśli chodzi o pierwszą, to wiem, że rozważano kilka razy inne czerwone kostiumy, ale nie wiem czy akurat ten ("Red Powder Suit"). Z kolei jeśli chodzi o drugą, to dzisiejsze możliwości koloryzacji filmów są olbrzymie, więc jeśli ktoś miał dostęp do właściwych narzędzi i oprogramowania, a także posiadał odpowiednie umiejętności, spokojnie mógł to uczynić.

Zatem pytanie - Sensacja, czy mistyfikacja? - pozostaje otwarte.

Muszę tu jeszcze wspomnieć o samym klipie. Ma zaledwie niecałe trzy minuty i prezentuje migawki z około czterdziestu godzin filmowych, jakie Robert Abel nakręcił podczas różnych występów Elvisa w kwietniu 1972 roku (On Tour 5 - od 05 kwietnia do 19 kwietnia 1972 roku), na scenie i na backstage. Jego personalia zupełnie nic mi nie mówią. Dostęp do artysty na backstage zwykle ma niewiele osób, więc myślę, że Robert Abel był osobą funkcyjną (w sensie pracującą przy koncercie). Prawdopodobnie jest jednym z fanów, którzy bywali na wielu koncertach i w związku z tym byli zapraszani na backstage, czy do garderoby Elvisa.

Widziałam już wcześniej trzy zdjęcia Elvisa w "Red Powder Suit", ale w swoich zbiorach mam tylko jedno. Kiedyś byłam przekonana, że to fałszywki i wszystkie wykasowałam. Tak przynajmniej wszędzie podawano. Być może było to znowu kolejne błędne przekonanie fanów, dziś jestem już bardziej ostrożna zanim wcisnę "delete", ponieważ mam już dużo większą wiedzę na temat kostiumów niż kiedyś. Jeśli chodzi o to konkretne zdjęcie, które załączyłam, chyba faktycznie nie jest oryginalne tylko przekolorowane. Gdzieś podano, że to znowu "dzieło" Seana Shavera, ale nie udało mi się tej informacji potwierdzić, podobnie jak innej, według której zdjęcia Elvisa w "Red Powder Suit" miał umieścić w jednym ze swoich albumów. Jeśli to prawda, to być może wiedział coś więcej o tej wersji "Powder" i dlatego tak postąpił. Z tego co wiem, Sean Shaver jeśli już uciekał się do takich przeróbek zdjęć, to zawsze miał jakiś powód po temu.

Jedno ze zdjęć, które rzekomo znalazło się w jednym z albumów Seana Shavera, omówiłam już kiedyś w poście "Fałszywe jumpsuity". I znowu się zastanawiam, czy Sean Shaver nie miał czasem lepszej wiedzy na temat kostiumów Elvisa, niż my.

Jeśli chodzi o to konkretne zdjęcie, to czerwona wersja na nim widoczna jest identyczna z niebieską, a nie taka jak na posterze poniżej. 
 

Poster reklamowy, na którym widzimy Elvisa w "White Powder Suit" lub jednak w "Blue Powder Suit", tylko kolor wyblakł na plakacie i w "Red Powder Suit"

Kiedyś znalazłam to zdjęcie postera, na którym Elvis był w białym i czerwonym jumpsuicie "Powder", aczkolwiek są na nim nie zdjęcia tyko grafiki. Poster był opisany jako oryginalny materiał reklamowy z 1977 roku, co mogło akurat wynikać z niewiedzy autora, gdyż "Powder", to kostium z 1972 roku i nie sądzę żeby taki wizerunek pojawił się na materiałach reklamowych z 1977 roku. Chociaż, teoretycznie mógł posłużyć do reklamy jakiegoś wydarzenia nawiązującego do 1972 roku lub wydawanej właśnie płyty z materiałem z tego okresu.

Kiedy przyjrzymy się plakatowi, zauważymy, że zarówno biały jak i czerwony "Powder" nieco odbiega wzornictwem od "Blue Powder Suit", jaki znamy dość dobrze z materiałów zdjęciowych i filmowych. Pytanie, czy to fantazja rysownika, czy oparł się na rzeczywistych zdjęciach tych kostiumów?

Na przykład czerwony "Powder" ma kwadratowe oczka o zaokrąglonych rogach (w "Blue Powder Suit" były okrągłe) nie tylko w rozcięciu na torsie i na kołnierzu, ale także na spodzie rękawów. Z kolei mankiety rękawów są rozcięte, ale nie mają guzików. Natomiast biały, jest dość wierny niebieskiemu. Tak szczerze mówiąc, to nawet nie wiem, czy nie był to właśnie niebieski "Powder", który po latach po prostu wypłowiał na plakacie.

Co możemy powiedzieć o samym stroju? W sumie na razie niewiele. Prawdopodobnie nie był taki czysto czerwony jak "Red Pinwheel Suit", tylko bardziej malinowy (czerwień przełamana różem). Peleryna była identycznie zdobiona jak ta od "Blue Powder Suit", ale w jakim kolorze była podbitka i linia kolorystyczna, nie wiadomo. Być może też biała, chociaż z drugiej strony już miał jeden kostium czerwony z białą linią kolorystyczną, więc trudno powiedzieć. Fałdy w nogawkach też były, bo to widać, ale koloru niestety nie. Jakość materiału nie pozwala też ocenić koloru wypełnień w oczkach na kołnierzu (tych na torsie nie widać w tym ujęciu).

*    *    * 
*    *
*

Ex Post

Ostatnie ustalenia (21 lipca 2019 roku):

Robert Abel był animatorem, amerykańskim pionierem efektów wizualnych, animacji komputerowej i mediów interaktywnych. W 1972 roku był producentem filmu dokumentalnego "Elvis On Tour" oraz wespół z Pierre Adidge także jego reżyserem i autorem scenariusza, z ramienia MGM (Metro Goldwyn Mayer). Zupełnie nie wiem dlaczego wcześniej nie skojarzyłam tego nazwiska, choć wielokrotnie sprawdzałam informacje o "Elvis On Tour" (między innymi kiedy tworzyłam listę filmów z udziałem Elvisa).

Miał czterdzieści dodatkowych godzin filmów z występów Elvisa w kwietniu 1972 roku, jakich dotąd nigdy nie upubliczniono, a które to nie znalazły się też w "Elvis On Tour". Pytanie kto teraz jest ich właścicielem, ponieważ Robert Abel zmarł już dawno temu (23 września 2001 roku) i kiedy je wreszcie zobaczymy?


Ex Post

Ostatnie ustalenia (24 lipca 2019 roku):

A jednak mistyfikacja. W każdym razie jeśli chodzi o materiał filmowy. Krzysztof Potocki przejrzał dla nas materiały filmowe z koncertów w 1972 roku i znalazł ten sam fragment, tylko w "Blue Powder Suit". Zobaczcie zdjęcia na końcu postu.

Tylko pytanie kto tym razem odpowiada za tą mistyfikację? Osoba, która umieściła film niespełna rok temu na YouTube, czy sam Robert Abel? Producent "Elvis On Tour" nie żyje już od wielu lat (zmarł 23 września 2001 roku). W związku z tym, zastanawiam się dlaczego ten materiał pojawił się dopiero teraz i kim jest osoba, która umieściła go na YouTube. Być może zwykły oszust, który dla uwiarygodnienia materiału, tylko go tak opisał? Jakiś kolejny gatheringite?!

Niemniej trzeba tu powiedzieć, że o jumpsuicie "Powder" w wersji czerwonej, mówi się już od lat. Są nawet zdjęcia Elvisa w tym kostiumie, aczkolwiek ciągle to tylko fałszywe przeróbki. Być może istniał "Red Powder Suit" z peleryną, ale póki co, dotąd tego nie udowodniono. W każdym razie ciągle jest zbyt dużo informacji, żeby je lekceważyć, a z drugiej strony każdy materiał jaki się pojawia, okazuje się przeróbką z "Blue Powder Suit".


Ex Post

Ostatnie ustalenia (8 sierpnia 2020 roku):

Jakiś czas temu w sklepie firmy B & K Enterprises Costume Co. pojawiła się replika kostiumu "Red Powder Suit", z pasem i peleryną, ale nie w części ze stałą ofertą, tylko na stronie galerii sklepu. Zdjęcia poniżej.

Na replice pasa brak malinowego tła pod dużymi okrągłymi okuciami, tam gdzie w "Blue Powder Suit" jest błękitne. W replice pasa do "Blue Powder Suit" też nie ma błękitnego tła w tych miejscach. Widocznie przy replikach firma zrezygnowała z tych kolorowych elementów pasa (tła pod okrągłymi okuciami).

Jeśli chodzi o kolor, to kostium nazywany jest przez nich "Pink Powder Suit", co jest bardziej adekwatne niż nazywanie go czerwonym, ponieważ to dokładnie kolor malinowy, czyli czerwień z tonacji różu.


Replika jumpsuitu "Red Powder Suit", wraz z pasem i peleryną, ze sklepu firmy B & K Enterprises Costume Co.
 
*
*    *
*    *    *


Zdjęcia Elvisa na scenie w jumpsuicie "Red Powder Suit", wykadrowane z klipu udostępnionego na YouTube, z materiałami Roberta Abla, autora i właściciela czterdziestu godzin materiałów filmowych z On Tour 5 (od 05 do 19 kwietnia 1972 roku)

Zdjęcie Elvisa w "Red Powder Suit", które znalazło się w jednym z albumów Seana Shavera. Obok, dla porównania, Elvis w "Blue Powder Suit". Jednak w przypadku tej fotografii, prawdopodobnie przekolorowano kostium z błękitu na czerwony, o czym pisałam już w poście "Fałszywe jumpsuity"

Materiał porównawczy, który wyszukał dla nas Krzysztof Potocki, fan specjalizujący się w koncertach Elvisa

P. S.

Wszystkie zdjęcia po otwarciu w nowym oknie ukażą się w większym rozmiarze.

Jumpsuit "Red Powder Suit", został wcześniej omówiony w Suplemencie nr 1 do Listy jumpsuitów, zatytułowanym "Nieznane, zapomniane, nierozpoznane jumpsuity", pod numerem "Jumpsuit # 10". 

20 komentarzy:

  1. Widzialem ten film. Jest już od dłuższego czasu... przynajmniej od roku .
    Elvis był w czerwonym jumpie chyba dwa razy na tym tournee.
    To z szatni to jest z 17.04 bodajże a na scenie albo 17.04 albo może i 10.04.
    Być może na jeden show miał jedną a drugim druga pelerynkę. To najlepsze wytłumaczenie. Po co mistyfikowac? To nie ma sensu. Dla 3 sekund?
    Nie wiem jak jest dalej ale narazie dostępne materiały Elvisa w Red jumpie to .. sceny z garderoby..wejście na scenę kawałek until its time i love me tender.
    To najmniej nakrecony strój na on tourze 72.
    Oczywiście jeszcze trochę pewnie poczekamy jak wszystko wyjdzie .
    Niedawno było na YouTube zaginione nagrania z San Antonio z 18.04. ale już nie ma.
    Jak pokombinujesz i wpiszesz Elvis on Red suit on tour 72 też ci wyjdzie jakaś sekwencja ale to wszystko jest narazie mało.
    Co do krótkich migawek...wpisz sobie love me tender z on tour 72... Tam ci pokażę się to co nakręcili oficjalnie do filmu mix Elvisa z filmów i sceny . I przez sekundę jest w białym stroju nazwy ci nie powiem ale tego stroju nie ma nigdzie w filmie on tour. Więc to musiałbyc sekundowy fragment z innego kwietniowego koncertu. A skoro fragment to gdzieś to leży..jest tego napewno sporo.
    Kto to kręcił? Ja sądzę że nie fan tylko ktoś z ekipy filmowej poprostu.
    Mieli kontrakt więc podążali za nim wszędzie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Tylko tu nie chodzi o samą pelerynę, zobacz na nogawki, to nie jest "Red Pinwheel Suit". Czyli musiał mieć cały kostium "Red Powder Suit".

    Krzysiu to jak trafiasz na takie ciekawostki, to wrzuć mi linka. Nie mogę znaleźć tego klipu, w którym jest w tym białym kostiumie, o jakim pisałeś.

    OdpowiedzUsuń
  3. Krzysiu a to nagranie z San Antonio z 18.04. - w jakim był kostiumie? Ściągnąleś je może?

    OdpowiedzUsuń
  4. Już wiem kim był Robert Abel. Masz rację.

    "Robert Abel (10 marca 1937 - 23 września 2001) był amerykańskim pionierem efektów wizualnych, animacji komputerowej i mediów interaktywnych, najbardziej znanym z pracy swojej firmy - Robert Abel and Associates."

    "W latach 60. i na początku lat 70. Abel napisał lub wyreżyserował kilka filmów, w tym The Making of the President, 1968, Elvis on Tour i Let the Good Times Roll."

    OdpowiedzUsuń
  5. Czyli wynika z tego że miał na tournee dwa kostiumy.
    Nagranie jest z on TOURA . Wpisz sobie love me tender (on tour 1972).
    Lub obejrzyj film Elvis on tour i przewin do kawałka love me tender.
    Ten z 18.04 to już miał na listopad tour 1971. Nie znam nazwy ale bardzo popularny. Wpisz sobie burning love on tour 1972 i będziesz wiedzieć. Mam dziś amnezję co do strojów.

    OdpowiedzUsuń
  6. To znalazłam: https://www.youtube.com/watch?v=ev9xIOWUuuU

    To "White Pinwheel Suit".

    Krzysiu a ten biały, o którym pisałeś, że jakiś nieznany?

    OdpowiedzUsuń
  7. Natomiast ten na filmie Elvis Presley - Love Me Tender (On Tour 1972), co go widać przez sekundę jak całuje jakąś babkę, to "White Fireworks Suit":

    https://www.youtube.com/watch?v=RHlxy6QUGAg


    Ja Cię zrozumiałam, że przez sekundę jest widoczny jakiś biały nieznany kostium.

    Na tym filmie nie ma też tej sceny z czerwonym "Powder". Wszędzie jest tylko czerwony "Pinwheel".

    OdpowiedzUsuń
  8. Nie nie żaden nieznany. To znalazłaś ten z 1 sekundy.
    I ten co śpiewa burning love to z San Antonio .
    Ok. Więc nadal uważam że są dwa.
    Jeden z 10.04 i jeden z 17.04. chyba że jeszcze gdzieś coś było nagrane ale nie sądzę .

    OdpowiedzUsuń
  9. https://m.youtube.com/watch?v=rKhlE2p0rQI

    To jest wejście i zejście z Richmond 10.04.

    https://m.youtube.com/watch?v=eflDdFF1jZk
    A to chyba wszystko co mieli i jest znane z 10.04 i 17.04.
    Plus gorszy materiał z 08.11.

    OdpowiedzUsuń
  10. No tak, ale wszystko to "Red Pinwheel". Ten drugi kiedys widziałam, ale tego pierwszego jeszcze nie. Dzięki. :)

    Ciekawe kto ma te 40 godzin, które miał Robert Abel i czemu tego nie publikuje. Gość już nie żyje 18 lat, więc ktoś przejął tą schedę. Pewnie MGM. Może nie mogą się dogadać co do praw.

    OdpowiedzUsuń
  11. To już sam nie wiem.....
    Może wszystko było kręcone z Richmond a to dopiero jest 17.04.
    A może jakiś inny show.
    Albo jeszcze co innego ale napewno nie mistyfikacja..jakoś w to nie wierzę.
    Polonię wyjdzie wszystko nic nie wiemy. A kiedy? Może na 50 lecie on TOURA w 2022?
    Teraz mamy 50 lecie come backu w Vegas i wyszedł piękny box. Z 11 koncertami wszystkimi co było nagrane.

    OdpowiedzUsuń
  12. Ech... Oby w ogóle wyszło. Mam nadzieję, że facet nagrał więcej materiału z tego koncertu, z którego są te trzy sekundy w "Red Powder Suit".

    Sean Shaver w jednym ze swoich albumów opublikował trzy zdjęcia Elvisa w "Red Powder Suit" (abo i więcej, ale ja widziałam tylko trzy, a mam jedno), ale zostały zlekceważone, ponieważ uznano, że przekolorował "Blue Powder". To samo z jumpsuitem "White Fringe Sleeves Suit", ten z frędzlami na spodzie rękawów. Zdjęcie z albumu było akurat przerobione z "White Fringe Suit", ale dużo wskazuje na to, że Elvis jednak miał taki kostium. Sean wiedział wiele o jumpach i jak nie miał odpowiedniego zdjęcia, to przerabiał, aby to pokazać, przez co przez dla niektórych stał się nie do końca wiarygodny.

    Zasugerowałam sie opinią innych i uznałam te jego zdjęcia Elvisa w "Red Powder Suit" za przeróbkę, którą być może są, ale wcześniejszej pewności już co do tego nie mam. W poście dodałam to jedno, które mi się ostało - spójrz na pasy w czerwonym i niebieskim - one się różnią! Pytanie, czy je Sean też przerobił, czy to jednak prawdziwe zdjęcia Elvisa w "Red Powder Suit". Elvis na obu wygląda tak samo, niemniej może nie należy się tym sugerować, ponieważ dzieli je najwyżej kilka dni.

    OdpowiedzUsuń
  13. Sprawa faktycznie ciekawa. Widzę że jeszcze na on tour był w tym stroju w Hampton roads 09.04. ale czy go kręcili? Koncert wieczorny tak bo był w blue suit ale popołudniowy raczej nie. Ale wtedy byłby ten sam dzień...
    Nie wiem może to jest material spoza on tour ale Elvis wygląda bardzo podobnie to musiał być ten okres.
    Fotki co dałaś do porównania to też ten sam czas albo kwiecień albo listopad 1972 ale Elvis wyglądał bardzo podobnie.
    Cóż do dziś nie wiemy gdzie i skąd kręcili on TOURA poza sprawami wiadomymi (mowa tu o tych kilku krótszych klipach).
    Nie wiadomo ile tego jeszcze jest.
    Nawet nie wiem skąd ta sekunda w tym białym stroju....

    OdpowiedzUsuń
  14. Zagadka wyjaśniona.
    Wysłałem w mailu.
    To przekoloryzowanie sprytne dla ciągłości filmu.
    W rzeczywistości to niebieski strój.
    A koncert to słynny Hampton roads z 09.04.1972 ES.
    Że dałem się wrobić . Niezle.

    OdpowiedzUsuń
  15. To ostatnie zdjęcie czerwone też jest przerobione. Widziałem gdzieś to samo niebieskie.

    OdpowiedzUsuń
  16. Ja też się dałam wrobić. :))) Ale powiem szczerze, że nie jestem przekonana w żadną stronę.

    Wszystkie filmiki z Hampton są wymieszane, w sensie poprzeplatane innymi występami.

    Tak, to jedno z tych trzech zdjęć, o których pisałam. Dlatego umieściłam je w poście "Fałszywe jumpsuity". Jednak po tym materiale z sierpnia 2018 (klipie), zwątpiłam. Po Twoich ustaleniach, ponownie. Jak przejrzałam klipy z Hampton, które w rzeczywistości są z różnych koncertów, a nie z tego jednego, znowu.

    Nie jestem przekonana w żadną stronę, bo za dużo było już tych informacji o czerwonym Powder, a nic nie bierze się bez przyczyny. Jestem w punkcie wyjścia. :)

    Może kiedyś uda nam się rozwiązać ta zagadkę? :)

    OdpowiedzUsuń
  17. Nie .. Hampton to Hampton zostało wydane . To jest oficjalnie numer 1 wśród koncertów. Klatka po klatce. Tu się nie dam przekonać. Prawie 50 minut materiału.
    Ale oczywiście rozumiem Ciebie. Póki to nikt nie poukłada w całości zawsze będą wątpliwości.
    Tylko też nie można wpadać i w drugą stronę. To tak jakby twierdzić że dopóki nie wydadzą brakującego koncertu można wymyślać że Elvis śpiewał zaginione nagrania .

    OdpowiedzUsuń
  18. Nie widziałam, tyle co na klipach z internetu.

    Jasne, tylko widzisz, jeśli chodzi o kostiumy, to już wiele razy się zdarzało, że świat się dzilił na dwie grupy - zwolenników i przeciwników istnienia danego stroju, a potem cudownie odnajdywały się dowody na potwierdzenie jego istnienia. Na przykład "Black Rubin Suit", co do którego nawet ci przekonani o jego istnieniu zaczęli wątpić, aż tu nagle wystawa w Londynie w 2017 roku i peleryna od niego. Czy "White Two Piece Gold Accent Suit", też mówiono, że nie istniał, aż tu w 2015 roku pojawia się marynarka, a w 2018 peleryna.
    To samo z czarnym laserowym kostiumem. W ostatnich latach wszędzie czytałam, że to wymysł fanów, chociaż od lat był wywiad z Billem Belewem na YouTube, który mówił o tym kostiumie i kreślił przed kamerą, wyjaśniając gdzie były miejsca na kostiumie z laserami i lustrami, tłumacząc jednocześnie jak wyliczał dla nich pozycje. Dopiero jak Ken ze Szwecji doprowadził do reaktywacji kostiumu i przypomniał jego historię, to się skończyło biadolenia o nieistnieniu takiego projektu. Prototym jest w Graceland, a co ciekawe jest tam jakiś biały laser jeszcze (tylko nie wiem, który)!

    OdpowiedzUsuń
  19. Tak to prawda ale tu mówimy o dobrze udokumentowanym koncercie. Jest strój niebieski i nie mogło być inaczej.
    A co do innych spraw to rzecz jasna masz rację😁

    OdpowiedzUsuń
  20. Nie, no to nie podlega dyskusji, Hanmpton wykluczamy jak cały ten moment w czerwonym Powder, bo to ewidentnie przerobione z Hampton właśnie.

    No nic, działamy dalej. :)

    OdpowiedzUsuń

1. --- Najedź kursorem myszy na słowa "Wpisz komentarz" w białej ramce i kliknij.
2. --- Następnie kliknij strzałkę (▼) po słowach "Skomentuj jako:".
3. --- Po rozwinięciu listy wybierz pozycję trzecią "Nazwa / adres URL".
4. --- W polu "Nazwa" wpisz dowolny NICK, którym będzie sygnowany Twój komentarz.
5. --- Po wpisaniu nicka, kliknij w przycisk "Dalej", a następnie w białym polu wpisz treść komentarza.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pola "adres URL" nie wypełniamy, chyba, że ktoś ma swoją stronę i chce ją tu podać.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Instrukcja graficzna tu:
https://elvisownia.blogspot.com/p/nick-w-komentarzu-instrukcja-graficzna.html