niedziela, 18 grudnia 2016

Jumpsuit - New Generation Eagle

Nazwa najczęściej spotykana:  New Generation Eagle Suit
Nazwa alternatywna:  nie
Inne nazwy:  nie
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Wersja I
Linia / Seria:  Karate Style / Patriotic Eagle / New Generation Eagle
Kolor wiodący:  biały
Linia kolorystyczna:  niebieska

Części kompletu:  1
Ilość elementów:  2
  • kombinezon - z poszerzonymi w szpic rękawami u dołu, z rozcięciem, bez guzików; kołnierz napoleoński zdobiony; na piersiach i plecach stylizowany orzeł amerykański w barwach flagi narodowej; na ramieniu i z boku nogawki (tuż nad linią kolana) mały emblemat z wycinkiem flagi amerykańskiej; na całej powierzchni i na kołnierzu zdobienia w postaci złotych i srebrnych promieni oraz gwiazdek różnej wielkości (również złotych i srebrnych); w dole nogawek niebieska fałda;
  • pasek - biały skórzany, szeroki, zdobiony z wykorzystaniem tych samych elementów jakie użyto na jumpsuicie; z podwójnym rzędem łańcuchów, srebrnym i złotym;
Wersja II
Linia / Seria:  Patriotic Eagle / New Generation Eagle
Kolor wiodący:  niebieski i/lub czerwony
Linia kolorystyczna: 
(nie ustalono)
Części kompletu:  1
Ilość elementów:  2
  • kombinezon - imituje połączenie kombinezonu bez rękawów, pod który założono koszulę z suto marszczonymi rękawami, z mankietami w formie falbanki; na całej powierzchni (tak na części kolorowej kombinezonu, jak i na koszulowych rękawach) zdobienia w postaci złotych i srebrnych promieni oraz gwiazdek różnej wielkości (również złotych i srebrnych); część kolorowa z głębokim, okrągłym wycięciem, a powyżej biała część koszulowa z napoleońskim kołnierzem; fałda w rozcięciu nogawek spodni (przypuszczalnie złota lub srebrna; możliwa też opcja czerwonej w niebieskim kostiumie i niebieskiej w czerwonym kostiumie);
  • pasek - skórzany, szeroki, niebieski lub czerwony (w zależności od koloru kombinezonu), zdobiony z wykorzystaniem tych samych elementów jak na jumpsuicie;
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Ilość egzemplarzy:  jeden (dla każdego z kolorów);
Chustki dla publiczności:  na pewno (jakie, nie wiadomo, o kolorze decydował zawsze Elvis);
Projekt i wykonanie:  Bill Bellew, firma IC Costume Co., Gene Doucette (reaktywacja), B & K Enterprises Costume Co.;
Używany na koncertach:
  • nigdy (faza projektowa);

Opis: 

To kolejny jumpsuit z motywem ptaka, a trzeci z orłem, po "White Aloha Suit" i "White American Eagle Suit". Został zaprojektowany dla Elvisa, ale za jego życia nie został jeszcze ukończony, w sensie uszyty.

Jednak firma B & K Enterprises Costume Co. dokończyła go już po jego śmierci i włączyła do oferty sprzedaży w swoim sklepie. Można go było nabyć za 4.100,- dolarów (na jesieni 2016 roku został objęty przeceną i na razie kosztuje jeszcze 3.960,- dolarów).

Skoro w sierpniu 1977 roku, gdy zmarł Elvis, jego prototyp nie został jeszcze ukończony, to raczej nie był przewidziany na trasy koncertowe w okresie jesienno-zimowym 1977 roku. Przypuszczalnie miał być przygotowany dopiero na europejską trasę koncertową Elvisa, którą planowano na 1978 rok. Elvis miał kilka życzeń odnośnie swoich nowych kombinezonów tworzonych na turnee po Europie. Jednym z nich była nowa wersja patriotycznego kostiumu z orłem. Założył sobie, że nie wystąpi na niej w kostiumach znanych z poprzednich występów, chociaż rozważał pewne wyjątki. Ostatnie dwa lata jego występów, pod względem strojów były fatalne, w kółko nosił "White Sundial Suit", a od czasu do czasu zakładał jeszcze: "Blue Egyptian Bird Suit", "White Egyptian Bird Suit", "White King of Spades Suit", "White Arabian Second Suit", "Dark Blue Silver Phoenix Suit", "White Red Phoenix Suit", "White Black Phoenix Suit", "White Blue Rainfall Suit", "White Chief Suit", "White Flame Suit" i "White V-neck Suit" (zaledwie 12 strojów na prawie 200 występów, z czego większość w "White Sundial Suit").

Koncepcja Gene'a Doucette'a obejmowała dwie jego wersje. Pierwsza - jednolity biały kombinezon, a druga - kolorowy (niebieski lub czerwony) z suto marszczonymi, białymi rękawami (tak jak np. biały i niebieski "Bicentennial Suit", "Totem Pole", "Alpine", "V-Neck"). To swego rodzaju nowość. Dotąd, występowanie danego jumpsuitu w dwóch postaciach, wiązało się przede wszystkim z ich wersją jedno i dwuczęściową lub też nieznacznymi różnicami w zdobieniu (kolorystyka, nieco inne kamienie, napy).

Kostium "White New Generation Eagle Suit" w wersji pierwszej ("White New Generation Eagle Suit") można zamówić od ręki, natomiast jego druga wersja ("Blue New Generation Eagle Suit" lub "Red New Generation Eagle Suit"), jest dostępna tylko na indywidualne zamówienia. Tym bardziej dziwi brak zdjęć wersji drugiej na stronie sklepu, ponieważ z opisu wynika, że jumpsuit ten dość znacznie odbiega od tego, co widzimy na szkicu projektowym - np. można zażyczyć sobie także rękawy typu puffy. W ogóle to niepoważne i lekceważące! Jak można sprzedawać ubiór wart kilka tysięcy dolarów, którego nawet zdjęcia nie można zobaczyć, wyłącznie na podstawie czarno-białego szkicu?! Niestety, tak działa EPE, niezależnie czy dotyczy to opisów przedmiotów wystawianych na aukcje, informacji jakie publikują na swojej stronie, czy sprzedawanych jumpsuitów, liczy się tylko kasa, zero rzetelności, solidności i tak poszukiwanych przez fanów faktów biograficznych odnośnie kostiumów scenicznych Elvisa.

Dotąd, raz tylko widziałam interpersonatora w wersji pierwszej tego jumpsuitu i ani razu w wersji drugiej. Można to zrozumieć, większym popytem cieszą się stroje, które znamy z występów Elvisa na scenie, niż te, które miał hipotetycznie założyć w przyszłości.
 
Chociaż w zasadzie mowa tu o dwóch różnych (a uwzględniając kolorystykę, nawet o trzech), acz podobnych jumpsuitach (z takim samym orłem), to zarówno projektant jak i sklep przewidział dla nich wspólną nazwę. Dlatego i ja omówiłam je w jednym poście. Ten w wersji II miał być uszyty tak, jak na przykład kostiumy "Bicentennial", "Totem Pole", "V-Neck", "Alpine", czyli z sutymi rękawami z innego, bardziej lejącego materiału, a nie z gabardyny jak reszta kostiumu.

Jeśli chodzi o zdobienie kostiumu, mi się ten orze zupełnie nie podoba. Jest nienaturalny, jakiś taki trywialny, nieprzypominający orła, jakby powstał w oparciu o rysunek dziecka.
 
 
*      *      *
*      *
*

Ex Post

Ostatnie ustalenia (12 listopada 2018)

Na stronie firmy B & K Enterprises Costume Co. w pierwszej dekadzie listopada 2018 roku, pojawiło się nowe zdjęcie tego kostiumu. Jest większe, więc można się lepiej przyjrzeć różnym detalom.


Ex Post

Ostatnie ustalenia (25 listopada 2018)

Nadal przerabiają stronę firmy B & K Enterprises Costume Co., z różnym skutkiem (są rzeczy, które dołożyli, lecz i takie, które zepsuli). Jeśli chodzi o ten kostium, pojawiły się kolejne zdjęcia, ale zdjęcie całościowe kostiumu znów pomniejszono. 
 
*
*      *
*      *      *

Jumpsuit "White New Generation Eagle Suit" w wersji jednolitego kombinezonu, w całości wykonanego z białej gabardyny. Drugie zdjęcie pokazało się na stronie firmy B & K Enterprises Costume Co. w pierwszej dekadzie listopada 2018 roku - jest trochę większe, więc można się lepiej przyjrzeć detalom. Pozostałe trzy pod koniec listopada. Możemy na nich zobaczyć plecy kostiumu i klamrę pasa

Jumpsuit "New Generation Eagle Blue (i/lub Red) Suit" w wersji dwukolorowej, czyli z doszywanymi rękawami z białego, atłasowego materiału (lub innego jasnego koloru)



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

1. --- Najedź kursorem myszy na słowa "Wpisz komentarz" w białej ramce i kliknij.
2. --- Następnie kliknij strzałkę (▼) po słowach "Skomentuj jako:".
3. --- Po rozwinięciu listy wybierz pozycję trzecią "Nazwa / adres URL".
4. --- W polu "Nazwa" wpisz dowolny NICK, którym będzie sygnowany Twój komentarz.
5. --- Po wpisaniu nicka, kliknij w przycisk "Dalej", a następnie w białym polu wpisz treść komentarza.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pola "adres URL" nie wypełniamy, chyba, że ktoś ma swoją stronę i chce ją tu podać.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Instrukcja graficzna tu:
https://elvisownia.blogspot.com/p/nick-w-komentarzu-instrukcja-graficzna.html